reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Zasady ruchu w strefie zamieszkania

Zasady ruchu w strefie zamieszkania

Kierowcy wjeżdżający na osiedla, np. kurierzy, często poruszają się po obszarach stref zamieszkania. Jakie zasady ruchu panują w strefach zamieszkania?

Coraz powszechniejszym zjawiskiem na polskich osiedlach jest wyznaczanie - w przeciwieństwie do nie lubianych ogrodzeń i szlabanów - lubianych stref zamieszkania. Początek strefy zamieszkania wyznaczają znaki z narysowanym domkiem, pieszym oraz grającym w piłkę dzieckiem. Z kolei koniec strefy wyznacza analogiczny, tylko przekreślony znak.

W strefie zamieszkania priorytetem jest ruch pieszych. Piesi mają pierwszeństwo nie tylko podczas schodzenia z chodników ale mogą się poruszać po całej szerokości jezdni. Co więcej, w strefie zamieszkania mogą bez opieki poruszać się dzieci poniżej siódmego roku życia.

Zasady parkowania w strefie zamieszkania są restrykcyjne. Samochody można pozostawiać tylko w wyznaczonych miejscach, a nie trzymanie się zasad może skutkować założeniem blokady na koło lub odholowaniem pojazdu.

W strefie zamieszkania obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h. W strefach są zazwyczaj zainstalowane progi zwalniające, które wymuszają na kierowcach obniżenie prędkości. Przy wyjeździe ze strefy zamieszkania, kierowca występuje w roli włączającego się do ruchu.

Tekst: Tomasz Korniejew
Źródło: Materiały prasowe Korkowo.pl

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ltdconsulting.pl

Biuro księgowe wzbogacone o doradztwo i consulting gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama