| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Monitoring GPS za 19 zł miesięcznie?

Monitoring GPS za 19 zł miesięcznie?

Monitoring GPS to wciąż jeden z najskuteczniejszych sposobów na ochronę przeciwkradzieżową floty pojazdów. W miarę upływu czasu usługi monitoringu znacznie tanieją.

Z przedstawionych przez policję danych wynika, iż do września 2013 roku skradziono 10,5 tysiąca samochodów o wartości niemal 345 mln zł. Najwięcej samochodów zostało skradzionych na Mazowszu, Śląsku, Wielkopolsce i Pomorzu, a ponad 75 % pojazdów nie uda się już odzyskać, gdyż złodzieje po kradzieży demontują je na części. Dlatego najczęściej giną najpopularniejsze marki, które najlepiej sprzedają się w salonach - Audi, Mercedes oraz Volkswagen. Wyjątkiem jest Mazowsze, gdzie łupem złodziei padają przede wszystkim auta japońskie – marki Toyota i Honda.

Jak wynika z powyższych danych kradzieże samochodów to wciąż realne zagrożenie - można korzystać z szeregu ubezpieczeń i zabezpieczeń mechanicznych ale jak potwierdzają od wielu lat statystyki, skuteczną ochronę zapewnia tylko jedne rozwiązanie – satelitarny monitoring GPS. Z myślą o osobach, które w pewny sposób chciałyby zabezpieczyć swoje auta przed kradzieżą firma AutoGuard S.A. przygotowała nową ofertę ochrony pojazdów. Klienci w zależności od potrzeb mogą wybierać spośród palety pięciu abonamentów, w atrakcyjnych cenach, które rozpoczynają się od 19 zł miesięcznie.

Zasada działania systemu jest prosta – niewielkie urządzenie zawierające moduły GPS i GSM zostaje zamontowane w trudno dostępnym miejscu w samochodzie i monitoruje, gdzie w danej chwili znajduje się pojazd. Klient o każdej sytuacji alarmowej związanej ze swoim samochodem może być powiadamiany telefonicznie bądź poprzez wiadomość sms. Firma udostępniła również aplikację na urządzenia mobile – AutoControl Mobile – która ułatwia samodzielne sprawdzenie lokalizacji pojazdu oraz prędkości z jaką się porusza. Dodatkowo posiadając ochronę systemu GPS i dostęp do komputera można sprawdzić obroty silnika, przekroczenia prędkości oraz określić na mapie obszar, po przekroczeniu którego przez samochód - uruchamia się alarm. W przypadku stwierdzenia kradzieży podejmowane są przez firmę monitorującą działania, które inicjują błyskawiczną reakcję Grup Szybkiego Reagowania Agencji Ochrony Mienia i zapewniają kontakt z Policją lub z Interpolem (zasięg działania obejmuje całą Europę).

Efektywność oraz skuteczność tych działań potwierdzają dane dotyczące odzyskanych aut. Od 2000 roku stosując monitoring GPS jako zabezpieczenie, dzięki firmie AutoGuard udało się odebrać z rąk złodziei samochody o łącznej wartości ponad 20 mln zł.

Źródło: Materiały prasowe AutoGuard

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »