reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Nowoczesne zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą

Nowoczesne zabezpieczenia samochodów przed kradzieżą

Coraz więcej firm zabezpiecza pojazdy przed kradzieżą wykorzystując nowoczesne urządzenia. Możliwe jest nawet zainstalowanie w samochodzie kodu PIN.

Według danych policji w 2012 roku skradziono około 15,5 tysiąca samochodów. Ich wartość oszacowano na ponad 500 mln złotych. To o 12 mln złotych niż rok wcześniej. Raporty pokazują, że liczba kradzionych aut spada, jednak wciąż jest to bardzo poważny problem polskich kierowców.

Nowy raport ABI Research pokazuje jak bardzo rośnie popularność zaawansowanych rozwiązań, takich jak monitoring GPS, który daje 90 % skuteczności w odnalezieniu auta. Do roku 2018 liczba instalowanych urządzeń tego typu służących właśnie do zabezpieczenia pojazdów przed kradzieżą wzrośnie na świecie aż czterokrotnie.

W Polsce średnio co pół godziny kradzione jest jedno auto, a cały proces trwa około kilkadziesiąt sekund. Z międzynarodowych badań Cisco „Customer Experience Report” wynika, że kierowcy chcę lepszego zabezpieczenia swoich aut. Zarówno osoby prywatne jaki i przedsiębiorcy w coraz większym stopniu będą chcieli polegać na nowoczesnych rozwiązaniach zapobiegających kradzieżom aut.

Sektor zajmujący się monitorowaniem pojazdów w celu zapewnienia im ochrony rozwija się bardzo dynamicznie i odpowiada na oczekiwania klientów. Zaawansowane rozwiązania mają na celu zwiększenie poziomu ochrony pojazdów, zebranie danych przez urządzenia monitorujące oraz ich integrację ale również mają za zadanie zwiększyć komfort kierowców. Badacze z firmy Transparency Market Research (światowy rynek inteligentnych systemów transportowych) szacują, że w roku 2018 wartość tych systemów GPS osiągnie ponad 30 mln USD. Zarówno firmy jak i właściciele prywatni przeznaczają na ochronę swoich pojazdów nie tylko ogromne środki finansowe ale również udostępniają do tego zapis linii papilarnych swoich palców, wizerunek twarzy czy zapis obrazu tęczówki. Wszystko w celu zabezpieczenia samochodu przed kradzieżą.

Wśród stosowanych metod ochrony auta przed kradzieżą nadal popularne są klasyczne metody takie jak: alarmy, blokady skrzyni biegów czy centralne zamki. Znakowanie samochodu mikrocząsteczkami z kodem PIN czy ukryty skaner w samochodzie to też sposoby na ochronę pojazdu. Nie pozwala to na uruchomienie pojazdu do czasu, aż nie zostanie wychwycony sygnał z karty, którą ma przy sobie kierowca. Niestety złodzieje muszą liczyć się z dynamicznym rozwojem technologii, co powoduje w większości przypadków porażkę z kradzieży samochodu.

Tekst: Agnieszka Kalinowska
Źródło: materiały Prasowe Cartrack Polska

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Sylwia Wajda

Księgowa, właścicielka biura rachunkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama