| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Udział leasingu w finansowaniu wózków widłowych

Udział leasingu w finansowaniu wózków widłowych

Segment leasingu wózków widłowych wciąż się rozwija. Z danych opublikowanych przez Związek Polskiego Leasingu za I półrocze 2013 r. wynika, że branża leasingowa sfinansowała w tym okresie zakup 2236 sztuk wózków widłowych o wartości 188,4 mln PLN.

Wartość leasingowanych wózków widłowych w EFL w I półroczu 2013 r. wynosiła natomiast 12,5 mln PLN. Na wynik ten wpłynęła dobra współpraca, nawiązana z największymi w Polsce dostawcami sprzętu, takimi jak firmy Lemarpol, Eddi, Saw-Trak. Dzięki niej, przedsiębiorcy mogą spodziewać się bardziej atrakcyjnej oferty, wypracowanej w relacjach firmy leasingowej z dostawcami.

Zauważamy, ze wzrasta świadomość przedsiębiorców na temat dostępnych usług finansowych, wspierających nowe inwestycje. Dlatego jako doświadczony doradca , staramy się ułatwiać zainteresowanym finansowanie sprzętu. Tym samym procedury dotyczące leasingowania wózków widłowych zostały znacznie uproszczone, dzięki czemu poprzez system scoringowy decyzja kredytowa jest podejmowana w 15 minut. Branża wózków widłowych w ramach całego segmentu maszyn i pojazdów została również zaliczona do sektora preferowanego w portfelu EFL.

Rozwój usług leasingowych w branży wózków widłowych w dużym stopniu jest uzależniony od kondycji innych sektorów. Dzieje się tak, ponieważ tego rodzaju sprzęt jest nabywany przez rożne podmioty takie jak: firmy budowlane, transportowe, zakłady produkcyjne, tartaki, magazyny, firmy logistyczne czy magazyny. Utrzymanie dodatnich wyników będzie więc głównie zależeć od tempa wzrostu gospodarczego. Liczymy jednak, że rynek leasingu wózków widłowych nadal będzie się pomyślnie rozwijać. Zachęcać do skorzystania z tego narzędzia mogą m.in. korzyści wynikające z finansowania transakcji leasingiem. Za jego sprawą przedsiębiorca ma możliwość pozyskania sprzętu bez naruszania środków własnych firmy, przy czym cała transakcja przebiega szybko. Dodatkowo, przedsiębiorcy mogą skorzystać w EFL z Leasingu Swobodnego. Pozwala ona na samodzielne zarządzanie wysokością rat leasingowych w celu dopasowania ich do bieżącej płynności finansowej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca ma możliwość szybkiej reakcji na sytuację na rynku, na którym funkcjonuje.

Tekst: Bartosz Bakes, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w Europejskim Funduszu Leasingowym SA

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Jastrzębski

Adwokat, specjalista w zakresie prawa cywilnego i rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK