| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Aquaplaning - zasady postępowania

Aquaplaning - zasady postępowania

W poniższym tekście przedstawiamy, jak poradzić sobie na drodze, gdy wpadniemy w aquaplanning. Czego bezwzględnie nie należy robić w takim przypadku za kierownicą?

Lato, to najcieplejszy ale również najwilgotniejszy okres w roku w Polsce. Dla przykładu lipiec jest miesiącem, w którym odnotowujemy na terenie Polski najwyższe temperatury powietrza ale również jest to miesiąc o największej ilości opadów atmosferycznych.

Co więcej, jak już latem zacznie padać, zazwyczaj są to opady nagłe i bardzo obfite, skutkujące powstawaniem głębokich kałuż. Dlatego, właśnie podczas podróży o tej porze roku kierowcy mają dużą szansę zetknąć się z niebezpiecznym zjawiskiem aquaplanningu.

Aquaplanning powstaje w sytuacji, w której z dużą prędkością wjedziemy w kałużę. Wtedy lamelki opony nie nadążają z odprowadzeniem wody i pomiędzy ogumieniem, a asfaltem zalega śliska warstwa wody. Gdy już wpadniemy w aquaplanning zdecydowanie unikajmy gwałtownych skrętów kierownicą oraz hamowania. Specjaliści ze Szkoły Auto Skody zalecają, by w takim przypadku wcisnąć sprzęgło i zdjąć nogę z gazu. Samochód zwolni i wtedy poczujemy, że auto znów złapało przyczepność. względnie należy pewnie trzymać kierownicę i kierować koła, w stronę w którą zamierzamy pojechać.

Tekst: Tomasz Korniejew, źródło: Materiały prasowe Szkoła Auto Skoda

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Exact Software

Exact Software Poland Sp. z o.o. dostarcza dynamiczne oprogramowanie dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »