reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Zarządzanie flotą > Usługa Leasingu Swobodnego - co to jest?

Usługa Leasingu Swobodnego - co to jest?

Usługa Leasingu Swobodnego daje możliwość regulacji miesięcznych zobowiązań przez leasingobiorcę. Czym konkretnie jest usługa leasingu swobodnego?

Usługa Leasingu Swobodnego pozwala na samodzielne zarządzanie wysokością rat leasingowych w celu dopasowania ich do bieżącej płynności finansowej firmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca ma możliwość szybkiej reakcji na sytuację na rynku, na którym funkcjonuje. Elastyczna umowa leasingowa zapewnia również bezpieczeństwo na wypadek, gdyby kontrahent spóźnił się z płatnością. Leasing Swobodny jest dodatkowo narzędziem wspierającym rozwój firmy w przypadku, gdy konieczna jest kumulacja środków, np., gdy przedsiębiorca rozpoczyna działalność na nowym rynku lub podpisuje duży kontrakt.

W ramach korzystania z usługi Leasingu Swobodnego klient może zmieniać wysokość miesięcznych zobowiązań wynikających z harmonogramu. Podczas każdego roku trwania umowy leasingowej może on dokonać 6 zmian – podwyższając lub obniżając wysokość miesięcznego czynszu. W ramach tych zmian, ma on m.in. możliwość trzykrotnego zmniejszenia raty nawet do kwoty 1 PLN, przy czym nie mogą to być zmiany następujące bezpośrednio po sobie.

Swobodnie, oznacza również wygodnie – w celu zmiany wysokości czynszu nie potrzeba pisać wniosku, ani dzwonić do leasingodawcy. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu i parę chwil spędzonych na portalu Klient EFL. Po kilku minutach mamy dokonane zmiany aż do sześciu najbliższych rat, ale wiemy również jak wpłyną one na dalszy bieg harmonogramu.

Leasing Swobodny to usługa przeznaczona zarówno dla nowych jak i obecnych Klientów Europejskiego Funduszu Leasingowego. Można z niej skorzystać podpisując umowę leasingu operacyjnego w polskiej walucie, przy zmiennej stopie procentowej oraz o wartości ofertowej nie przekraczającej kwoty 500 tys. PLN. Rozwiązanie to okazuje się korzystne, ponieważ pozwala na dostosowanie płatności do cykliczności i różnic w uzyskiwanych przychodach przedsiębiorstw. Nowy produkt jest przydatny zarówno w okresie recesji gospodarczej kiedy należności spływają wolniej, jak i w czasie koniunktury.

„Uruchomienie nowej usługi leasingowej dla naszych klientów - Leasingu Swobodnego - to kolejny krok w kierunku ułatwienia przedsiębiorcom zarządzania własnym biznesem. Działając na rynku leasingu od 22 lat zdobyliśmy doświadczenie oraz wiedzę na temat zmieniających się potrzeb i oczekiwań mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki temu stale poszerzamy przestrzeń dla przedsiębiorczych, stając się dla nich partnerem w biznesie i oferując szeroki pakiet usług finansowych” - stwierdza Radosław Woźniak, wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Źródło: Materiały prasowe Europejskiego Funduszu Leasingowego

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

europa.jobs - praca za granicą

Ekspert w dziedzinie poszukiwania pracy i zatrudnienia za granicą

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama