| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Transport dla sektora medyczno-farmaceutycznego

Transport dla sektora medyczno-farmaceutycznego

Ekspresowy transport narzędzi medycznych, czy materiału biologicznego ma często kluczowe znaczenie dla powodzenia operacji. Firmy kurierskie sprostają i takim wyzwaniom.

Przesyłka z materiałem biologicznym lub akcesoriami medycznymi, nadana późnym popołudniem, zostanie doręczona kolejnego dnia wcześnie rano. Ma to ogromne znaczenie w przypadku nagłej konieczności dostarczenia określonych substancji czy np. narzędzi chirurgicznych do operacji, odbywającej się rano.

W jaki sposób odbywają się przesyłki dla transportu medyczno-farmaceutycznego?

Przesyłka powinna zostać przygotowana do godz. 16.30, jednak TNT umożliwia nadawcy wydłużenie tego terminu nawet do 18.00. Dane towaru zostają natychmiast wprowadzone do systemu informatycznego, dzięki czemu przesyłka jest monitorowana już od momentu odbioru przez kuriera, aż do doręczenia. TNT Express stworzyło specjalną, dedykowaną sieć połączeń do obsługi przesyłek nocnych. Jego sercem jest centrum logistyczne w Łodzi (wybranej ze względu na centralną lokalizację). Tu przybywają pojazdy z całej Polski z wrażliwymi przesyłkami na pokładzie. W centrum są one szybko przyporządkowywane do kierunków finalnego doręczenia, dokąd wyjeżdżają o godz. 0.30 w nocy. Przesyłka zostanie dostarczona do rąk własnych adresata do godz. 8.00. Jednak jeśli przesyłka jest super-pilna, czas ten może zostać skrócony nawet o kilka godzin.

Zobacz też: Poczta Polska zmieni system wynagradzania

Z usługi jako pierwsze skorzystały firmy z branży produkcji i dystrybucji produktów opieki zdrowotnej. Jedną z nich jest dostawcą narzędzi chirurgicznych z siedzibą w Warszawie. Jak ważne jest spełnienie wszystkich wymagań może świadczyć przypadek szpitala z północy Polski, który zamówił w niej narzędzia, niezbędne do przeprowadzenia zabiegu. Miały one zostać dostarczone wcześnie rano – tak, aby zdążyły być poddane sterylizacji. Kurier TNT przyjechał do szpitala o godz. 3.30 w nocy, jednak w dyżurce pielęgniarek nie zastał adresatki, wskazanej w liście przewozowym. Zgodnie ze standardem świadczenia usługi, kurier nie mógł pozostawić jej innej osobie. Przesyłkę doręczył o godz. 5.40. Narzędzia, zgodnie z planami, wykorzystano podczas operacji. Kolejnym przykładem usługi nocnej był transport próbki krwi z Warszawy do Szczecina w celu wykonania pilnych badan genetycznych. Próbka musiała podróżować w warunkach stałej, kontrolowanej temperatury. Została dostarczona o godz. 7.30 do rąk własnych wskazanego pracownika laboratorium.

Transporty nocne aranżowane są również za granicę. Firma TNT zrealizowała transport wrażliwych leków onkologicznych dla pacjentów z białaczką, odporną na chemioterapię. Leki musiały w ciągu kilku godzin dotrzeć z Wielkopolski do Oslo, a warunkiem koniecznym był transport w temperaturze od 10 do 25°C. Trudne zlecenie stało się jeszcze bardziej skomplikowane, ponieważ – ze względu na mgłę na poznańskim lotnisku – odwołano rejs do Norwegii. TNT opracowało alternatywny plan transportu przesyłki przez Berlin, aby sprostać wymaganiom klienta.

Zobacz też: Ekspresowe przesyłki nocne dla branży motoryzacyjnej

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Kubiesa

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »