| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > DHL: Nowa aplikacja na smartfony

DHL: Nowa aplikacja na smartfony

DHL24, platforma do obsługi przesyłek krajowych, teraz dostępna jest w nowej „lekkiej” wersji przygotowanej specjalnie dla użytkowników urządzeń mobilnych. Do dobre rozwiązanie szczególnie dla e-sklepów.

W Polsce liczba użytkowników urządzeń mobilnych - telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów, systematycznie rośnie. Specjalnie dla nich DHL Express przygotował wersję „lekką” aplikacji DHL24. Nowa wersja została uproszczona graficznie, tak, aby ułatwić nawigację i można było wygodniej korzystać z niej na małej lub średniej wielkości wyświetlaczu urządzenia mobilnego. Klienci nie muszą już pobierać i instalować aplikacji na swoim telefonie lub tablecie.

System został tak skonfigurowany, że wystarczy wpisać adres www.dhl24.com.pl i po zalogowaniu można już korzystać z najważniejszych funkcji:
- zamówienie kuriera,
- korzystanie z szablonów przesyłek, przygotowanych na podstawie indywidualnych preferencji, co zmniejsza liczbę pól do wypełnienia i przyspiesza zlecenie odbioru przesyłek,
- śledzenie losów przesyłek zamówionych przez DHL24,
- wycenianie przesyłek wg stawek z indywidualnej umowy zawartej z DHL Express. Cena jest podawana na podstawie tylko 3 wytycznych - kod pocztowy odbiorcy – kod pocztowy nadawcy – rodzaj usługi (DHL DOMESTIC EXPRESS 9:00, DHL DOMESTIC EXPRESS 12:00, Przesyłki kopertowe i zawierające elementy do 31,5 kg).

Zawartość wersji mobilnej DHL24 została dopasowana do konkretnych potrzeb użytkowników urządzeń mobilnych, którzy chcą w szybki i prosty sposób zamówić kuriera, a potem śledzić, co się dzieje z ich przesyłką w drodze od odbiorcy do nadawcy. Ze względu na specyfikę urządzeń mobilnych, wersja nie zawiera elementów, które mogłyby wpłynąć na nieprawidłowe wyświetlanie zawartości, zwiększenie czasu ściągania danych i tym samym zwiększenia kosztów transferu wiążących się z załadowaniem strony.

Wersja „light” została w pełni zintegrowana z wersją pełną aplikacji, co oznacza, że wszelkie działania dokonane na urządzeniu mobilnym są widoczne po zalogowaniu do wersji pełnej aplikacji DHL24, dostępnej na www.dhl24.com.pl .

„Lekka" wersja serwisu DHL24 dostępna jest dla wszystkich urządzeń wyposażonych w mobilną przeglądarkę internetową obsługującą technologię HTML, CSS oraz JavaScript.

Wtyczki dla sklepów internetowych w wersji pełnej aplikacji DHL24

Szybkie i bezpieczne doręczenie przesyłki jest bardzo ważnym elementem oceny sklepu internetowego przez jego klientów. Dlatego tak istotne znaczenie ma współpraca z firmą kurierską, która spełni to oczekiwanie. W ramach DHL24 w wersji pełnej przygotowane zostały dwa pluginy (wtyczki), które znacznie przyspieszają połączenie z platformą. Dzięki nim wszystkie e-sklepy zbudowane na platformach Magento i PrestaShop będą mogły skrócić czas zamawiania kuriera DHL do kilku sekund.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna ARKANA

Profesjonalna obsługa prawna firm i porady prawne dla biznesu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »