reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > DHL Express: Będą wyższe ceny usług w 2013 roku.

DHL Express: Będą wyższe ceny usług w 2013 roku.

DHL Express ogłosił roczny wzrost cen usług w 2013 roku. Zmiany będą obowiązywały od 1 stycznia 2013 roku. W Polsce średni wzrost cen dla usług międzynarodowych lotniczych wyniesie ok. 5 procent, dla międzynarodowych drogowych ok. 8 procent. Jednakże efektywny wzrost cen usług międzynarodowych drogowych będzie mniejszy z powodu jednoczesnej redukcji wysokości opłaty paliwowej o 3 procent.

Wysokość poziom rocznego wzrostu cen DHL jest uzależniona od wielu czynników. Jednym z najważniejszych jest wpływ ogólnego wskaźnika inflacji na wewnętrzne koszty branży ekspresowej. Pod uwagę zostały wzięte także inne koszty charakterystyczne dla tej branży, które nie są bezpośrednio związane z inflacją, takie jak regulacje zewnętrzne, np. związane z wymogami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Branża poniosła koszty związane z realizacją zewnętrznie nałożonych wymogów przy jednoczesnej gwarancji, że czasy dostaw i jakość usług będą stale ulepszane. Tymczasem, jak pokazują ostatnie badania AT Kearney „Przez ostatnie lata liczba przesyłek stale wzrastała, podczas gdy przychód w przeliczeniu na przesyłkę nie powrócił jeszcze do poziomu z 2008”.

„Wzrost cen DHL Express, które będą obowiązywały globalnie w 2013 roku, ma na celu zrównoważenie rosnących kosztów, z uwzględnieniem kosztów zewnętrznych, które powstają poza naszą bezpośrednią kontrolą i nie mogą być wyrównane przez poprawę produktywności czy skalę biznesu” powiedział Ken Allen, Prezes DHL Express.

„Wprowadzamy naszą korektę kursu w 2013 roku z wyraźnym naciskiem na utrzymanie jakości naszej oferty. Nasz roczny wzrost cen jest ważnym czynnikiem w przeprowadzaniu znaczących inwestycji, których dokonujemy w ramach globalnej sieci, dzięki którym oferujemy światowej klasy usługi doręczenia z korzyścią dla naszych klientów”.

Korekta cen obejmie tych wszystkich klientów, których umowa to uwzględnia.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Monika Zwolańska

Biegły rewident, dyplomowany księgowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama