| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > TNT: Nietypowe przesyłki - lokomotywa

TNT: Nietypowe przesyłki - lokomotywa

Dział Special Services w firmie TNT Express to struktura do zadań specjalnych.  Pracowników nie dziwią takie zlecenia, jak przewiezienie 1,5 tonowej wanny do Indii, tratwy do Meksyku czy transport… nasienia ogiera.

Codziennością Special Services w TNT jest błyskawiczne aranżowanie czarterów z Polski na drugi kraniec świata. Najczęściej są to awaryjne dostawy komponentów na linie produkcyjne.Jednak ten transport był inny od wszystkich.

- Jeden z klientów był zainteresowany przewozem niestandardowego ponadgabarytowego ładunku, a konkretnie… zabytkowej lokomotywy – opowiada Jacek Kubera z Działu Usług Specjalnych TNT Express - Okazało się, że lokomotywa jest prawdziwym gigantem: waży 40 ton i mierzy 9 metrów!

Po uzyskaniu przez TNT Express zezwoleń, niezbędnych do transportu tak dużego obiektu, lokomotywa została za pomocą dźwigów załadowana na platformę niskopodłogową i wyruszyła z Wrześni do Sosnowca. Przewóz możliwy był jedynie nocą. Ciężarówka, przewożąca parowóz, eskortowana była przez specjalistyczny samochód – pilota, a całość zestawu, na który składał się ciągnik i platforma, mierzył 25 m!

- Już następnego dnia po załadunku klient mógł cieszyć się widokiem parowozu w swoim zakładzie. Całość przedsięwzięcia zakończyła się pełnym sukcesem. To najlepszy dowód prawdziwości motto TNT: sure we can! – dodaje Jacek Kubera.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Finelog

Finelog sprawia, że logistyka przestaje ograniczać Twój biznes. Tam, gdzie większość ludzi widzi tylko problemy, my widzimy wyzwania i, co jeszcze ważniejsze, rozwiązania.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »