reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Cyfryzacja sprzyja rozwojowi usług kurierskich

Cyfryzacja sprzyja rozwojowi usług kurierskich

Biznes jest tam, gdzie jego klienci – a ci coraz intensywniej korzystają z dobrodziejstw gospodarki cyfrowej. Dlatego już dziś usługę kurierską można zrealizować całkowicie zdalnie: sprawdzić termin dostarczenia przesyłki i warunki usługi, zamówić kuriera, śledzić status swojego towaru, a na koniec otrzymać elektroniczną fakturę. Przedsiębiorcy doceniają szybkość i oszczędności związane z tą formą rozliczeń.

Wraz ze wzrostem znaczenia e-commerce firmy kurierskie wypracowały szereg rozwiązań, które zapewniają efektywną obsługę przy zachowaniu głównych elementów przewagi konkurencyjnej jakimi są: efektywność kosztowa oraz jakość i kompleksowość oferty.

Wykorzystanie technologii ułatwia obsługę klientów indywidualnych i jest podstawą do budowania przewagi konkurencyjnej na rynku. Są to różne aplikacje wpierające systemy operacyjne firm, ale również narzędzia i aplikacje internetowe, dzięki którym korzystanie z usług oferowanych przez kurierów staje się łatwiejsze.

Dygitalizacja przyniesie zmiany

W najbliższej przyszłości będziemy obserwować istotne zmiany w aplikacjach internetowych dla klientów. Nie będą to proste programy ułatwiające wysyłanie przesyłki, ale rozbudowane aplikacje do zarządzania przesyłką w całym procesie jej transportu.

Pozwolą one klientom m.in. określić sposób dostawy oraz wskazać miejsce odbioru, ułatwiając również przekierowanie doręczenia. Aplikacje będą pozwalały na wymianę informacji w obie strony.

W przypadku nieskutecznego doręczenia klient będzie otrzymywał od kuriera informację w celu ustalenia zasad ponownej dostawy. System stanie się bardziej elastyczny dla obu stron. 

Konsekwentnie inwestujemy w rozwiązania teleinformatyczne, które ułatwiają klientom korzystanie z usług. Po udostępnieniu w 2011 roku aplikacji mobilnej na smartfony, dzięki której klienci mogą śledzić status przesyłek, planujemy wprowadzenie kolejnych rozwiązań typu CIT.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Król

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama