reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Dariusz Kowalczyk, DHL Express: Największe zagrożenie dla mojej branży to rosnące koszty utrzymania floty

Dariusz Kowalczyk, DHL Express: Największe zagrożenie dla mojej branży to rosnące koszty utrzymania floty

Na pytania z naszego kwestionariusza odpowiada Dariusz Kowalczyk, Dyrektor ds. Operacji w Regionach, DHL Express

Dariusz Kowalczyk, Dyrektor ds. Operacji w Regionach, DHL Express

1. Moją pierwszą pracę wspominam jako... bieganie po mieście i szukanie klientów, którzy dadzą się namówić na oferowany przeze mnie produkt. Muszę przyznać, że ku mojemu zaskoczeniu, było ich naprawdę wielu. 

2. W obecnej firmie pracuję, bo... świetnie jest pracować w tak zmieniającym się środowisku i z takimi ludźmi. Doprawdy nie ma czasu na nudę. Przy tym mamy dużo "fanu".

3. Kryzys zmusza mnie do… a właściwie do niczego nie zmusza. Zawsze staram się znaleźć najlepsze dla Klienta rozwiązania ustalając optymalny poziom procesu. Kryzys nic tutaj nie zmienia.

4. U konkurencji najbardziej cenię... konsekwencję w działaniu i budowanie relacji z Klientem. To oczywiście dwie różne firmy.

5. Największe zagrożenie dla mojej branży to... rosnące koszty utrzymania floty. Powoduje to znaczące przyrosty kosztów logistycznych dla Klientów.

Zobacz jak na pytania odpowiadają inni menadżerowie: KWESTIONARIUSZ

6. Największe szanse dla mojej branży... upatruję w rozwoju internetowego rynku kupna/sprzedaży. 

7. Najchętniej zatrudniam ludzi... z dużym potencjałem. Lubię pracować z najlepszymi i w takich ludzi inwestować.

8. Moją największą wadą jest... złośliwość zanim wypiję pierwszą kawę.

9. Moją największą zaletą jest... niepohamowany entuzjazm do zmieniania sytuacji i otwartość na tą zmianę. 

10. Gdyby nie logistyka to Klienci mieliby naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

11. Mój dotychczasowy największy sukces zawodowy to... zbudowanie nowej kultury organizacyjnej z dwóch, diametralnie różnych. To było naprawdę coś.

12. Gdy jestem zestresowany to... piję kawę za kawą. 

13. U współpracowników najbardziej nie lubię..., kiedy nie znają tematów, za które są odpowiedzialni.

14. U współpracowników najbardziej cenię... profesjonalizm oraz kiedy to oni zarządzają biznesem, a nie biznes nimi. Poza tym uwielbiam duże i specyficzne poczucie humoru.

15. Najlepiej odpoczywam, kiedy... patrzę w dal przez olbrzymie okno w salonie w sobotni poranek, piję kawę i zaczynam czytać nową książkę.

16. Nie wyobrażam sobie pracy bez... dynamizmu i zaangażowania.

17. Każdy dzień rozpoczynam od... spaceru z moim ogromnym psem. Przechadzamy się o każdej porze roku. Oprócz przyjemności jest to mój domowy obowiązek.

18. Udając się na urlop wybieram transport... uzależniony od odległości. Z uwagi na wielkość rodziny zwykle jest to samochód z przyczepą.

19. W moim domu za łańcuch dostaw odpowiada... odpowiadam ja oczywiście. Zawsze mam wszystko zaplanowane w głowie. Pamiętam o zakupie każdego szczegółu.

20. W Internecie zawsze czytam... informacje biznesowe.

21. Najwięcej nauczyłem się w... DHL systemowego planowania podejścia do zarządzania procesem logistycznym. Takich metodologii podejścia do procesów nie spotkałem w żadnej innej firmie.

22. Pieniądze to dla mnie... środek do zaspokajania własnych potrzeb. Zawsze ich będzie za mało, tak samo, jak potrzeb zawsze będzie nieskończenie wiele.

DHL Express (Poland)

DHL Express jest częścią międzynarodowej grupy DHL należącej do Deutsche Post DHL, obecnej w ponad 220 krajach na całym świecie.

W Polsce DHL Express zajmuje pozycję lidera na rynku krajowych oraz międzynarodowych przesyłek ekspresowych lotniczych i drogowych.

Obecnie zatrudnia ponad 5,5 tyś pracowników i kurierów.

KWESTIONARIUSZ: Poznaj ludzi z branży TSL

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama