| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Zatrudnieni w UPS pracują za darmo

Zatrudnieni w UPS pracują za darmo

Jak firmy realizują misję odpowiedzialnego biznesu? W UPS w 2011 roku 540 pracowników, jako wolontariusze, przepracowało społecznie 3500 godzin. Fundacja UPS przekazała trzem organizacjom ponad 88 tysięcy dolarów.

Uroczystość przekazania dwóch grantów o łącznej wartości 63 800 dolarów odbyła się w biurze Rzecznika Praw Dziecka, gdzie symboliczne czeki w imieniu Fundacji UPS wręczył Dyrektor Generalny UPS Polska - Piotr Sitarek.

Kwota 33 800 dolarów trafiła do Fundacji Serce - Europejskiego Centrum Przyjaźni Dziecięcej.

UPS współpracował z organizacją przy porządkach prowadzonych na terenie przedszkola i szkoły w Leśnej, czego efektem było 500 godzin przepracowanych przez 54 pracowników.

Kolejne 30 000 dolarów otrzymała Fundacja "ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom.

W ramach jej wsparcia 43 wolontariuszy UPS przepracowało ok. 200 godzin przy pracach porządkowych w bibliotekach w Lublinie i Gdańsku oraz wokół przedszkola w podlubelskich Białobrzegach.

Trzecią obdarowaną organizacją jest Fundacja "Serce" im. Janusza Korczaka z Gdańska, gdzie wręczenie czeku opiewającego na 30 000 USD odbyło się 12 grudnia. Prace wolontariackie na rzecz tej Fundacji miały miejsce we wrześniu i wzięła w nich udział rekordowa liczba 99 pracowników UPS. W ramach tej akcji gruntownie uporządkowany został teren Domu Dziecka.

W UPS Polska wolontariat pracowniczy funkcjonuje od 7 lat, i z każdym rokiem cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2011 roku w polskim oddziale UPS przeprowadzono 20 akcji w różnych polskich miastach, między innymi w: Lublinie, Leśnej, Białymstoku, Rzeszowie czy Gdańsku.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dorota Kręcisz

Księgowa, ekonomistka

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »