REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dlaczego warto korzystać z elektronicznej faktury w usługach kurierskich?

Grzegorz Kochman
fot. UPS
fot. UPS

REKLAMA

REKLAMA

Elektroniczna faktura w handlu międzynarodowym jeszcze kilkanaście lat temu pozostawała w sferze technologicznych zapowiedzi. Obecnie jest to integralny element nowoczesnego biznesu. 

Tego rodzaju usługa eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnych faktur handlowych dzięki zintegrowaniu obsługi zleceń i przesyłek oraz przesyłaniu danych z faktur handlowych do urzędów celnych na całym świecie.

REKLAMA

Korzystanie z opcji elektronicznej faktury nie jest sprawą skomplikowaną. Dostęp do niej może mieć każda firma, niezależnie od wielkości i branży w której działa. Usługa ta jest bezpłatna, a gwarancję dostępu zapewniają internetowe aplikacje wysyłkowe.

Przeczytaj także: Sprzedaż towaru i jego wysyłka za granicę przez firmę kurierską

REKLAMA

Pierwszym krokiem w procesie aktywacji usługi jest założenie indywidualnego konta na stronie internetowej. W dalszym procesie rejestracji niezbędne są: identyfikator usługi, numer klienta, cyfrowy obraz papieru firmowego i cyfrowy obraz podpisu. Po zalogowaniu się na konto, klient powinien mieć przygotowane wszystkie te elementy.

W następnej kolejności, wyświetlony zostaje monit o zaakceptowanie porozumienia dotyczącego usługi faktura elektroniczna. Spełniając powyższe warunki, klient wybiera opcję elektronicznej faktury za pomocą używanego przez siebie systemu wysyłkowego, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Od momentu rejestracji wysyłanie przesyłek z elektroniczną fakturą możliwe jest w ciągu 24 godzin.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jedynym z wymogów koniecznych do skorzystania z usługi elektronicznej faktury jest cyfrowy obraz podpisu. Aby cały proces przebiegł sprawnie, obraz ten musi być zapisany w formacie GIF, JPEG lub TIFF w rozdzielczości 300 dpi. Element podpisu elektronicznego jest istotny z uwagi na zapewnienie bezpieczeństwa firmom.

REKLAMA

Raz zatwierdzony zdecydowanie przyspiesza przepływ informacji. Chociaż cały proces rejestracji elektronicznej faktury jest bardzo prosty, w trosce o bezpieczeństwo, użytkownik usługi może zostać poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości. Rejestracja może także wymagać uwierzytelnienia konta. W takim przypadku, konieczne jest podanie danych fakturowania.

W związku z tym, że usługa faktury elektronicznej dostępna jest zarówno w przypadku wysyłek paczkowych, jak i frachtu lotniczego, zróżnicowana jest ich integracja z systemami wysyłkowymi. W przypadku wysyłek paczkowych faktura elektroniczna zintegrowana jest ze wszystkimi obecnie używanymi systemami wysyłkowymi - w omawianym przypadku systemami UPS.

W ramach frachtu lotniczego można korzystać z niej za pośrednictwem aplikacji Internet Shipping i CampusShip, a od stycznia 2012 również poprzez UPS WorldShip.

W celu korzystania z elektronicznej faktury, klient musi jedynie wprowadzić dane o przesyłanych towarach do systemu wysyłkowego. Dzięki temu są one dostępne w formie elektronicznej i mogą zostać wykorzystane przy odprawie celnej, co zdecydowanie przyspiesza cały proces. Elektroniczna faktura zostaje wydrukowana podczas zgłaszania towaru do odprawy celnej.

Zalety elektronicznej faktury na przykładzie UPS:

  • eliminuje konieczność dostarczania przez klientów w wersji papierowej oryginału i dwóch kopii faktury
  • według danych UPS, skraca czas oczekiwania towarów w kontrolach celnych o 57%
  • elektroniczna forma przechowywania dokumentów zmniejsza możliwość błędów czy niepełnej informacji
  • techniczna strona usługi eliminuje możliwość dostarczenia niepełnej dokumentacji, co stanowi główną przyczynę opóźnień w przesyłkach międzynarodowych
  • integracja procesu zamówienia, przygotowania przesyłek i przesyłania danych do faktur wpływa na wzrost wydajności, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów przez firmę
  • ekologiczne rozwiązanie – przykładowo, przez 3 lata funkcjonowania
  • e-faktury, firma UPS zaoszczędziła 250 mln arkuszy papieru
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA