reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > UPS: Dostawa i odbiór przesyłki jednocześnie

UPS: Dostawa i odbiór przesyłki jednocześnie

Firma UPS wprowadziła nowe usługi m.in. dla klientów w Polsce. Teraz firmy i odbiorcy przesyłek maja większą kontrolę nad zwrotami i wymianą przesyłanych towarów.

Pierwsza z oferowanych usług, UPS Returns Exchange, łączy dostawę i odbiór przesyłki, upraszczając logistykę zwrotów dla firm.

Do tej pory wymiana towaru wymagała dwukrotnego przyjazdu kuriera. Za pierwszym razem odbierał np. uszkodzony towar od klienta i podczas kolejnego przyjazdu dostarczał wymieniony.
Teraz wszystko ma się odbywać podczas jednego przyjazdu.

W usłudze UPS Returns Exchange kurier UPS dostarcza wymieniony towar, równocześnie odbierając towar przeznaczony do zwrotu.

Kurier towarzyszy klientowi podczas pakowania zwracanego towaru, w to samo opakowanie, które zostało użyte do dostarczenia zamiennika.

Następnie towar jest bezzwłocznie odsyłany z powrotem do nadawcy lub innej lokalizacji bez konieczności ponownego wyjazdu kuriera.

Narzędzia monitorujące UPS zapewniają pełny wgląd w całą transakcję od drzwi do drzwi, tym samym łączą wysyłkę wymienionego towaru i zwrot. Ponadto istnieje możliwość powiadomienia klientów o zbliżającej się dostawie.

Druga z usług, UPS Returns Pack and Collect, udostępnia klientom trzy rodzaje opakowań UPS do odbioru i zwrotu towaru.

Kurier zabiera opakowanie i etykietę zwrotną do klienta i szybko sprawdza, czy zwracany towar jest tym, który ma rzeczywiście zostać oddany.
Następnie towarzyszy podczas pakowania towaru, który jest zwracany następnie do nadawcy przez sieć UPS.

Weryfikacja, doświadczenie w pakowaniu i specjalnie zaprojektowane przez UPS opakowanie gwarantują minimalizację uszkodzeń i dotarcie towaru do zaplanowanego miejsca przeznaczenia.

W obu opcjach do dostarczenia opakowania zwrotnego i odbioru zwracanego towaru wystarczy jeden wyjazd kuriera – co oszczędza paliwo i zmniejsza emisję.

Fachowe zapakowanie zwracanego towaru gwarantuje, że pozostanie on stabilny i dobrze zabezpieczony podczas transportu, zmniejszając w ten sposób ryzyko poniesienia dodatkowych kosztów.

Dodatkowo, w przypadku usługi UPS Returns Exchange, zmniejsza się liczba odpadów, ponieważ opakowanie wymienianego towaru jest używane ponownie do przesyłki zwrotnej.

Firma UPS ogłosiła także dostępność nowych kopert ekspresowych wielokrotnego użytku, które umożliwiają otrzymanie i zwrot dokumentów w tej samej kopercie.
Koperta UPS Reusable Express Envelope jest w 100% procentach wykonana z recyklingowanych włókien. 

Koperta może być użyta dwukrotnie, ponieważ drugi pasek samoprzylepny umożliwia jej ponowne zapieczętowanie z siłą i trwałością nowej koperty.

źródło: UPS

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Instytut Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama