reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Zaczynał jako kierowca, został prezesem UPS Europe

Zaczynał jako kierowca, został prezesem UPS Europe

Jim Barber, pracujący dla UPS od 26 lat, został prezesem UPS Europe. Odpowiada za rozwój firmy w Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce.

Barber (51 lat) do niedawna pełnił funkcję dyrektora operacyjnego w Europie i zastąpi na nowym stanowisku odchodzącego na emeryturę prezesa regionu Wolfganga Flicka. W nowej roli Barber odpowiadać będzie za wszystkie operacje związane z przesyłkami ekspresowymi, frachtem oraz działalność logistyczną w 120 krajach i terytoriach oraz za pracę 40 tys. osób.

Barber zaczął pracę w UPS w 1985 roku jako kierowca w Stanach Zjednoczonych (w stanie Georgia), a następnie w tym samym roku został mianowany na stanowisko menedżerskie i zaczął obejmować kolejne stanowiska z zakresu księgowości i rozliczeń.

W 1993 roku awansował na stanowisko kontrolera zachodniego dystryktu stanu Nowy Jork w Buffalo (Nowy Jork), a następnie objął ponownie stanowisko w dystrykcie północnego Illinois. W 1998 roku awansował na stanowisko koordynatora kontrolerów regionu zachodniego.

W 2000 roku Barber został przeniesiony do globalnej centrali UPS w Atlancie, gdzie rozpoczął pracę w dziale fuzji i przejęć, a następnie objął stanowisko kontrolera regionu południowo-wschodniego.

W 2004 r. zaczął pracę jako kontroler regionu europejskiego w Brukseli. W styczniu 2006 r. Barber został mianowany na stanowisko prezesa dystryktu Wielkiej Brytanii i Irlandii w Londynie, a w 2010 r. objął stanowisko dyrektora operacyjnego regionu w Brukseli.

Wolfgang Flick przechodzi na emeryturę po 35 latach pracy w UPS. Przez ostatnie siedem i pół roku Flick zajmował stanowisko prezesa regionu europejskiego. Pracował od samego początku działalności UPS poza Ameryką Północną – gdy firma uruchomiła działalność w Niemczech w 1976 r.

źródło: UPS

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dr Katarzyna Pfeifer - Chomiczewska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama