reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Nowe usługi na rynku pocztowym. Przykład Power Post

Nowe usługi na rynku pocztowym. Przykład Power Post

Do niedawna polscy przedsiębiorcy i instytucje skazane były na usługi narodowego operatora - Poczty Polskiej. Na rynku pojawiają się już wyspecjalizowane firmy oferujące kompleksową usługę korespondencji. Na czym polega i czy warto się nią zainteresować?

Sytuacja na rynku pocztowym - na którym przez wiele lat monopolistyczne rządy sprawowała Poczta Polska – sprawiła, że nie tylko duże instytucje i średniej wielkości przedsiębiorcy, ale też klienci indywidualni – zmuszeni byli do korzystania z jedynej, dostępnej na rynku oferty operatora narodowego.

Niewydolność instytucjonalna poczty oraz mało konkurencyjna i nieadekwatna do potrzeb sektora B2B i B2C oferta rynkowa monopolisty – przyzwyczajonego dotychczas do braku konkurencji – przyczyniła się paradoksalnie do powstania alternatywnych firm, świadczących zbliżone, ale znacznie bardziej zaawansowane usługi. Rozwój nowych technologii – a co za tym idzie, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań na rynku usług pocztowych – spowodowały, że firmy zaczęły szukać alternatywnych sposobów nadawania korespondencji.

Zlecenie korespondencji pocztowej na zewnątrz

Najbardziej optymalnym rozwiązaniem w przypadku firm i instytucji jest zlecenie obsługi korespondencji zewnętrznym, wyspecjalizowanym w tym zakresie podmiotom.

Wybór najlepszego operatora uzależniony jest z kolei zaledwie od czterech czynników: czasu, zasobów finansowych i kadrowych oraz bezpieczeństwa realizacji zlecenia.
Każdy doświadczony menedżer zdaje sobie sprawę, że tylko łączne spełnienie tych czterech kryteriów przesądzać może o skutecznej realizacji celów przedsiębiorstwa. Dlatego z biznesowego punktu widzenia wybór odpowiedniego operatora – gwarantującego profesjonalny outsourcing usług pocztowych – jest kwestią strategiczną.

Prekursorem na polskim rynku w zakresie technologicznego usprawniania procesu doręczania listów, umów czy też faktur jest bez wątpienia spółka Mass Mailing Integrated. Usługa Power Post, którą oferuje – bazująca na systemie poczty hybrydowej – z pewnością zrewolucjonizuje ten segment polskiego rynku.

Power Post umożliwia natychmiastową wysyłkę dokumentów generowanych na komputerze z dostępem do Internetu, bez potrzeby tracenia czasu na drukowanie, kopertowanie, adresowanie i wizyty na poczcie. Jest to aktualnie najbardziej efektywne czasowo, jak też finansowo rozwiązanie łączące zalety poczty e-mail, wykorzystując przy tym najbardziej funkcjonalne elementy tradycyjnych usług pocztowych. Dlatego dzięki Power Post list, umowa czy faktura wysłana prosto z komputera szybko i sprawnie dotrze do adresata w tradycyjnej, papierowej formie.

W biznesie wygrywa ten, kto umie korzystać ze wszystkich dostępnych środków przy założeniu ich efektywności czasowej i finansowej. Mocną stroną zewnętrznych firm – specjalizujących się w outsourcingu usług pocztowych – jest przede wszystkim profesjonalne zaplecze technologiczne i wyszkolona kadra oraz fachowa obsługa logistyczna.

reklama

Czytaj także

Autor:

Dyrektor Zarządzający

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców51.75 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Regulska-Cieślak

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama