| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Usługi kurierskie > Jak TNT Express transportuje zastawki serca do przeszczepu

Jak TNT Express transportuje zastawki serca do przeszczepu

Od 10 lat Centrum Zdrowia Dziecka korzysta z usługi TNT Express o nazwie Cold Chain Transport. Jak odbywa się wyspecjalizowany transport ludzkich tkanek?

Kriobank Homogennych Zastawek Serca Kliniki Kardiochirurgii Instytutu Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka jest jednym z trzech banków w Polsce przygotowujących ludzkie zastawki serca do przeszczepu.

- Do zadań naszego należy pobieranie, przygotowywanie, konserwacja w ultra niskich temperaturach oraz dystrybucja ludzkich zastawek serca banku - mówi Maciej Fedorowicz, kierownik Banku Zastawek Serca Centrum Zdrowia Dziecka - Jeżeli zgłasza się do nas placówka potrzebująca zastawki, wówczas trzeba ją przetransportować na miejsce operacji wszczepienia.

Specjalistyczne opakowania

Centrum Zdrowia Dziecka korzysta z usługi TNT Express o nazwie Cold Chain Transport. Usługa ta realizowana jest przy zachowaniu rygorystycznych procedur bezpieczeństwa. Obok specjalistycznego przeszkolenia personelu, koordynującego przewozy, a także atestowanych opakowań, na system ten składa się monitorowanie przesyłki na każdym etapie podróży.

Podobnie, jak w przypadku pozostałych usług TNT, klient w każdym momencie może sprawdzić aktualny status i lokalizację dostawy poprzez internet lub telefon. Tkanki ludzkie z Centrum Zdrowia Dziecka transportowane są w specjalnych pojemnikach Medpak Thermo.

Opakowania te są atestowane i spełniają wymogi IATA (Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych). Posiadają także certyfikaty przyznane przez niezależne instytucje badawcze zajmujące się oceną opakowań: DGP (UK) LTD oraz Topa Institute.

- Medpak Thermo gwarantuje utrzymanie stałej temperatury przez 72 lub 96 godzin, w zależności od rodzaju wybranego opakowania - mówi Monika Uchnast, kierownik Zespołu Obsługi Klienta Medical Center, TNT Express

- Współpraca między Centrum Zdrowia Dziecka i firmą TNT Express zaczęła się przed 2000 rokiem - wspomina Maciej Fedorowicz - W tym czasie nie było jeszcze dedykowanych usług do transportu tkanek ludzkich potrzebnych do transplantacji.

Zanim rozpoczęliśmy współpracę z TNT, byliśmy klientami usług przewozowych świadczonych m.in. przez kolej. Korzystaliśmy też z uprzejmości pilotów, którzy zgadzali się zabierać tkanki do przeszczepów na pokład samolotów. Po 11 września 2001 ten model współpracy musiał zostać zaniechany - mówi Maciej Fedorowicz.

Jak odbywa się transport tkanek

- Przy zamówieniu zastawek przez zewnętrzny ośrodek medyczny ustalamy na początek, czy druga strona potrzebuje tkanki w stanie zamrożonym czy gotowym do transplantacji. – mówi Maciej Fedorowicz z Centrum Zdrowia Dziecka

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kampanie SEO

Kampanie SEO to agencja marketingowa z ponad 10-letnim doświadczeniem, którą tworzą doświadczeni i kreatywni eksperci.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »