reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Nowe białoruskie przepisy dotyczące przewozów środków płatniczych

Nowe białoruskie przepisy dotyczące przewozów środków płatniczych

Zmieniły się białoruskie przepisy dotyczące przewozów środków płatniczych. Jakie kwoty pieniędzy można obecnie wwozić na Białoruś bez potrzeby deklaracji?

Nowe białoruskie przepisy dotyczące przewozów środków płatniczych

Państwowy Komitet Ceł Republiki Białorusi powiadomił o zmianach przepisów dotyczących przewozu przez granicę Białorusi środków płatniczych. Weszły one w życie 4 kwietnia 2016 r. 

Przy przewozie przez białoruski odcinek granicy celnej Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej środków pieniężnych w gotówce i innych środków płatniczych w kwocie łącznej o równowartości powyżej 10.000 USD, środki pieniężne i inne środki płatnicze podlegają obowiązkowej deklaracji celnej. 

Zobacz też: Rozliczenie usług transportu na terenie Rosji i Białorusi świadczonych dla firmy z Austrii

Kary w przypadku nielegalnego przewozu środków płatniczych na Białoruś

W przypadku nielegalnego przewozu (niezadeklarowanie, ukrycie) środków pieniężnych w gotówce lub innych środków płatniczych o łącznej wartości nie przekraczającej równowartości 30.000 USD przewidziana jest odpowiedzialność administracyjna w formie kary pieniężnej w wysokości od 5 do 30 jednostek bazowych i konfiskata niezadeklarowanych środków pieniężnych w gotówce i (lub) czeków podróżnych, w części powyżej sumy, której przewóz przez granicę Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej jest dopuszczony bez deklaracji celnej.

Zobacz też: Jest porozumienie z Rosją w sprawie przewozów drogowych w 2016 r

W przypadku nielegalnego przewozu (niezadeklarowanie, ukrycie) środków pieniężnych w gotówce lub innych środków płatniczych o łącznej wartości przekraczającej równowartość 30.000 USD przewidziana jest odpowiedzialność karna w formie grzywny lub ograniczenia wolności na okres od dwóch do pięciu lat, lub pozbawienia wolności na taki okres.

Źródło: Służba Celna

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

AYMING POLSKA

Konsulting strategiczny i operacyjny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama