reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Jak zgłosić propozycję dot. rozkładu jazdy PKP Intercity w sezonie 2016/1017

Jak zgłosić propozycję dot. rozkładu jazdy PKP Intercity w sezonie 2016/1017

Od 24 lutego do 5 marca każdy może zgłosić propozycje nowego rozkładu jazdy PKP Intercity w sezonie 2016/1017. Jak to zrobić?

Jak zgłosić propozycję dot. rozkładu jazdy PKP Intercity w sezonie 2016/1017

Przez ponad tydzień, od 24 lutego do 5 marca 2016 r., każdy może zgłosić propozycje dotycząca nowego rozkładu jazdy PKP Intercity w sezonie 2016/2017. Pozycję można składać wypełniając specjalny formularz na stronie internetowej przewoźnika.

"W środę rozpoczęły się konsultacje społeczne nowego rozkładu jazdy pociągów PKP Intercity na sezon 2016/2017" - poinformował w komunikacie przewoźnik.

"Chcemy lepiej dopasowywać rozkłady jazdy do oczekiwań pasażerów. Pracując nad nową siatką połączeń, korzystamy ze sprawdzonego narzędzia, konsultacji społecznych. Nawet najdrobniejsza wskazówka może być dla nas bardzo cenna" - powiedział cytowany w komunikacie prezes PKP Intercity Jacek Leonkiewicz.

Przewoźnik przygotował na stronie http://rozkladjazdy.badanie.net/ specjalną ankietę, w ramach której każdy może zgłosić swoje sugestie czy pomysły. Propozycje mogą odnosić się np. do godzin czy terminów kursowania pociągów. Ważne jest, aby opierać swe propozycje na obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy.

Formularz będzie aktywny do 5 marca br. Jak zapewnia przewoźnik zgłoszone uwagi w miarę możliwości, po uzgodnieniach z zarządcą infrastruktury (PKP PLK) oraz ministerstwem infrastruktury i budownictwa, zostaną uwzględnione w rozkładzie jazdy.

Zobacz też: Modernizacja linii kolejowej z Warszawy do Radomia - będzie opóźnienie?

Proces tworzenia rozkładu jazdy

Proces tworzenia rozkładu jazdy przewoźników kolejowych rozpoczyna się w styczniu, kiedy zapadają pierwsze ustalenia związane z ofertą międzynarodową.

Na podstawie przekazanych przez zarządcę infrastruktury (PKP PLK) czasów jazdy na poszczególnych liniach, w lutym jest tworzony wstępny zarys rozkładu jazdy. Wtedy też odbywają się wewnętrzne ustalenia na temat oferty w nowym rozkładzie z zamawiającym usługi, czyli przewoźnikami kolejowymi funkcjonującym w naszym kraju. W przypadku PKP Intercity jest to ministerstwo infrastruktury i budownictwa.

Zobacz też: Czy samofakturowanie może dotyczyć usług transportowych?

Pod koniec marca i w kwietniu składane są wnioski do PKP PLK o przydzielenie trasy pociągu w nowym rozkładzie jazdy. W okresie od maja do sierpnia odbywa się proces konstrukcji i koordynacji rozkładu jazdy, w którym uczestniczą wszyscy przewoźnicy pasażerscy i zarządca infrastruktury. Następnie we wrześniu zarządca infrastruktury, czyli PKP PLK przekazuje przewoźnikom rozkład jazdy w celu akceptacji i naniesienia ewentualnych poprawek.

Ostatecznie w listopadzie PKP PLK przekazuje zatwierdzone trasy pociągów, jakie będą obowiązywały w nowym rozkładzie, który tak jak i w całej zachodniej Europie, wchodzi w Polsce w drugą niedzielę grudnia, czyli w tym przypadku w 11 grudnia 2016 r. (PAP)

reklama

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

PAP

Zdjęcia

Jak zgłosić propozycję dot. rozkładu jazdy PKP Intercity w sezonie 2016/1017.
Jak zgłosić propozycję dot. rozkładu jazdy PKP Intercity w sezonie 2016/1017.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Muzyczka

Doktor nauk prawnych1

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama