| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Kto może transportować towary do Rosji?

Kto może transportować towary do Rosji?

Kto, mimo braku porozumienia odnośnie kontyngentu 2016 r. między Polską, a Federacją Rosyjską, może dokonywać transportu towarów do Rosji?

Zezwolenia z kontyngentu 2015 r. były ważne do dnia 31 stycznia 2016 r.

Służba Celna w oparciu o stanowisko Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa informuje, że zgodnie z przyjętymi ze stroną rosyjską uzgodnieniami, zezwolenia z kontyngentu 2015 r. były ważne do dnia 31 stycznia 2016 r. Dodatkowo uzgodniono, że do dnia 15 lutego br. (włącznie) pojazdy polskich i rosyjskich przewoźników drogowych miały prawo do powrotu do kraju rejestracji pojazdu. Począwszy od dnia 16 lutego br. - do czasu przyjęcia przez obie strony uzgodnień będą istniały bardzo ograniczone możliwości wykonywania przewozów przez przewoźników polskich na terytorium FR  i przewoźników rosyjskich na terytorium RP. 

Zobacz też: Czy samofakturowanie może dotyczyć usług transportowych?

Kto może transportować towary do Rosji?

Możliwość wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych przez polskich i rosyjskich przewoźników na terytoriach obydwu państw stwarzają zezwolenia wielostronne EKMT. Istnieje również możliwość wykonywania przewozów dwustronnych i tranzytowych pojazdami, które spełniają łącznie następujące warunki: dmc pojazdu nie przekracza 6 ton i jego ładowność nie przekracza 3,5 tony. 

W innych przypadkach, wykonywanie przewozów – do czasu przyjęcia uzgodnień - nie będzie możliwe.

Zobacz też: Spedycja – rozliczenie importu usług w VAT

Informacje na temat polsko-rosyjskich zasad wykonywania międzynarodowych przewozów drogowych można uzyskać na stronie Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa: www.mir.gov.pl.

Źródło: Służba Celna

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Comarch

Producent i dostawca nowoczesnych systemów informatycznych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »