| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Zysk PEKAES po trzech kwartałach 2015 r.

Zysk PEKAES po trzech kwartałach 2015 r.

W trzecim kwartale 2015 r. grupa PEKAES wygenerowała przychód ze sprzedaży w wysokości 176,4 mln zł oraz 5,1 mln zł zysku netto.

Po trzech kwartałach 2015 roku Grupa PEKAES ponownie pokazuje dobre wyniki finansowe. Zysk netto po 9 miesiącach wyniósł 16,4 mln i był o 23 proc. wyższy niż w analogicznym okresie 2014 r. Rentowność EBITDA na działalności kontynuowanej wzrosła w tym okresie o 0,4 p.p., do poziomu 5,6 proc. W III kwartale 2015 roku Grupa wygenerowała przychody ze sprzedaży w wysokości 176,4 mln zł oraz 5,1 mln zł zysku netto.

  • Przychody po trzech kwartałach wyniosły ponad 522 mln zł;
  • Zysk z działalności operacyjnej po trzech kwartałach był porównywalny do uzyskanego w analogicznym okresie 2014 roku i wyniósł ponad 14 mln zł;
  • Zysk netto po trzech kwartałach wzrósł o 23 proc. do 16,4 mln zł;
  • 10 mln zł wyniku EBITDA;
  • Wzrost rentowności EBITDA o 0,4 p.p. do poziomu 5,6 proc. po trzech  kwartałach;

Zobacz też: Zysk netto PKP Cargo w trzecim kwartale 2015 r.

Po trzech kwartałach Grupa PEKAES wypracowała ponad 522 mln zł przychodów ze sprzedaży. Największy udział w strukturze przychodów zajmuje niezmiennie spedycja i logistyka (415,4 mln zł).

W przedostatnim kwartale 2015 roku Grupa Kapitałowa PEKAES wygenerowała 176,4 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, z czego prawie 160 mln zł wypracował dominujący podmiot w Grupie, jakim jest spółka PEKAES SA.

Po trzech kwartałach br. PEKAES osiągnął 16,4 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 23 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2014 roku. W samym III kwartale Grupa wypracowała zysk netto w wysokości 5 mln zł. Zysk z działalności operacyjnej za trzy kwartały br. wyniósł 14,1 mln zł (ponad 5 mln zł w III kwartale br.). Z kolei zysk brutto osiągnął po trzech kwartałach pułap 42,1 mln zł, wobec 42,3 na koniec września 2014 roku.

Zobacz też: Aktualny taryfikator mandatów 2016 r.

Spółka kontynuuje realizację strategii przyjętej na lata 2014-2018 zakładającej m.in. wzrost rentowności oferowanych produktów i poprawę efektywności we wszystkich obszarach działalności prowadzonej w ramach Grupy. W trzech kwartałach tego roku PEKAES poprawił wszystkie kluczowe wskaźniki rentowności. Rentowność EBITDA wzrosła po dziewięciu miesiącach o 0,4 p.p. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego, natomiast rentowność netto poprawiła się w tym samym okresie o 0,7 p.p. do poziomu 3,1 proc.

– Konsekwentna poprawa rentowności operacyjnej to dla nas kluczowy cel na cały rok 2015. Po trzech kwartałach osiągnęliśmy już wysoki poziom 5,6 proc. a w ciągu najbliższych miesięcy chcemy utrzymać, a nawet poprawić jeszcze ten parametr. Zrealizowanie tego celu jest bardzo ambitnym zadaniem, jednak solidne podstawy organizacyjne i biznesowe, jakie wypracowaliśmy w ostatnich dwóch latach, pozwalają nam z dużym optymizmem oczekiwać jego wykonania – przekonuje Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES.

Na koniec III kwartału br. Grupa dysponowała kwotą 117 mln zł środków i ekwiwalentów pieniężnych.

Źródło: Materiały prasowe PEKAES S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Perfecta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »