| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Koleje Mazowieckie mają ambicje stać się przewoźnikiem turystycznym

Koleje Mazowieckie mają ambicje stać się przewoźnikiem turystycznym

Koleje Mazowieckie zarabiają głównie na dowozie ludzi do pracy, szkół, uczelni. Przewoźnik ma jednak ambicje, by zacząć zarabiać również na przewozach turystycznych.

Chcemy nie tylko przewozić ludzi do pracy, ale także w celach turystycznych - podkreślił w piątek Dariusz Grajda z Kolei Mazowieckich. W wakacje na podstawie jednego biletu można było podróżować po Mazowszu przez trzy dni. Spółka rozważa taką możliwość przez cały rok.

"Koleje Mazowieckie przewożą przede wszystkim ludzi do pracy, szkół czy uczelni. Oprócz tego zależy nam na tym, abyśmy również stali się przewoźnikiem turystycznym, bo Mazowsze jest bardzo atrakcyjne. Widzimy w tym potencjał dla rozwoju turystyki regionalnej i międzyregionalnej" - podkreślił na konferencji prasowej Grajda, członek zarządu Kolei Mazowieckich.

Jak mówił, przykładem turystycznego połączenia jest pociąg "Słoneczny", który w wakacje jeździ z Warszawy do Trójmiasta i Ustki. "Chcielibyśmy zachęcić mieszkańców Mazowsza i inne osoby, które tutaj przyjeżdżają, do podróżowania na podstawie jednego biletu, po całym Mazowszu, w wybrane trzy dni" - zaznaczył.

Zobacz też: Proces wymiany 697 rozjazdów na torach dobiega końca

Od lipca do końca sierpnia tego roku podróżni mogli skorzystać z takiej oferty Kolei Mazowieckich. Chodzi o tzw. "Bilet Turysty". Dzięki niemu mogli jeździć pociągami spółki na terenie Mazowsza bez ograniczeń przez trzy dowolnie wybrane dni w ciągu dziesięciu kolejno po sobie następujących dni kalendarzowych.

"Będziemy dążyli do tego, by +Bilet Turysty+ był obudowany różnymi wartościami dodanymi, by turysta dostawał przy jego zakupie pakiet informacji na temat podróży, (miejsc, które można zwiedzić, w których można zjeść, a także informacje o zniżkach - PAP)" - zaznaczył Grajda.

Zapowiedział, że spółka rozważa, by taka oferta obowiązywała nie tylko w wakacje, ale również w weekendy. "Liczę, że różnego rodzaju organizacje turystyczne włączą się w funkcjonowanie tego przedsięwzięcia" - podkreślił.

"Wysłaliśmy informacje na temat oferty do regionalnych organizacji turystycznych oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Będziemy dalej pracowali nad tym, by ją promować. Prawdopodobnie będziemy ją wprowadzali na cały rok, a być może na sezon jesienno-wiosenny" - dodał.

Zobacz też: Będzie strajk w PKP Cargo?

Decyzje w tej sprawie mają zapaść pod koniec września. "Wówczas Koleje Mazowieckie zdecydują, czy oferta będzie obowiązywała w wybrane weekendy czy przez cały rok. Chcemy tym zainteresować szeroko rozumiany sektor turystyki" - podkreślił Grajda.

Obecny na konferencji prasowej Piotr Goszczycki, który jest miłośnikiem kolei, wykorzystał w wakacje "Bilet Turysty". W ciągu trzech dni pokonał 2,5 tys. km.

"Nałogowe podróżowanie pociągami to nie tylko pasja, ale i przyjemność" - mówił. Jak wyjaśnił, w tym samym czasie nie przejedziemy tylu kilometrów samochodem, co pociągiem. "Podróżując koleją możemy pracować, czytać, pisać, poznawać fantastycznych ludzi czy obserwować świat" - podkreślił Goszczycki, wyliczając zalety podróżowania koleją.

Koleje Mazowieckie mają 23 proc. udział w rynku przewozów pasażerskich. W 2013 r. z jej usług skorzystało ponad 62 mln osób. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Strama

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »