reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Regularne kursy statków wycieczkowych na Odrze

Regularne kursy statków wycieczkowych na Odrze

W kwietniu rozpoczynają regularne kursowanie statki wycieczkowe na rzece Odra. Ciekawostką jest, że na pokładach statków będzie można np. wziąć ślub!

Ślub na statkach Zefir i Laguna?

W kwietniu nowy sezon turystyczny na środkowej Odrze rozpoczną statki wycieczkowe "Zefir" i "Laguna" należące do samorządowego Stowarzyszenia Odra dla Turystów. Operator statków zapowiada kilka nowości.

Wśród nich będzie możliwość zawarcia małżeństwa na statku i organizacji przyjęć urodzinowych. Na obu jednostkach pojawi się nowa aranżacja pokładu dolnego, a małe dzieci będą miały do dyspozycji kącik zabaw. Ponadto na statkach będzie można korzystać z internetu.

Stowarzyszenie zapowiada organizację sklepiku z produktami regionalnymi jak miody, dżemy, wino czy piwo.

„Mamy się czym pochwalić, ponieważ wzdłuż Odry jest wielu lokalnych przedsiębiorców, którzy mogą zaoferować produkty najwyższej jakości” - powiedział prezes Stowarzyszenia Odra dla Turystów Łukasz Kozłowski.

Nie zabraknie też regularnych kursów wycieczkowych po środkowym odcinku drugiej co do wielkości z polskich rzek.

Zobacz też: Czy tanie linie lotnicze mogą oszczędzać na serwisie?

Rejsy wycieczkowe po Odrze od kwietnia do października

Sezon statki rozpoczną 17 kwietnia, potrwa on do końca października. Jeśli pogoda dopisze, to w świąteczny weekend będzie można popływać statkiem „Laguna” w rejonie Nowej Soli.

W zeszłym roku, pierwszym pełnym sezonie turystycznym dwóch lubuskich statków wycieczkowych, pływało na nich po środkowej Odrze ponad 30 tys. osób. Z tej atrakcji turystycznej najczęściej korzystali Lubuszanie, ale wśród pasażerów nie brakowało także turystów spoza województwa. Regularne rejsy jednostki rozpoczęły w kwietniu, a ostatnie odbyły się w listopadzie.

„Ubiegłoroczny wynik był dobry, jednak w tym roku liczymy na jeszcze więcej pasażerów. Poza standardowymi godzinnymi rejsami mamy do wyboru dwu- oraz trzygodzinne wycieczki statkami” - powiedział Kozłowski.

Statki "Zefir" i "Laguna" wybudowano w ramach projektu "Odra dla turystów 2014 - rozwój turystyki wodnej na transgranicznym obszarze Doliny Środkowej Odry". Przedsięwzięcie było współfinansowane z Programu Współpracy Transgranicznej Polska (województwo lubuskie) - Brandenburgia 2007-2013. Całkowita wartość projektu wyniosła ok. 7,2 mln euro, w tym dofinansowanie z funduszy unijnych - 85 proc.

W ramach tego samego projektu w Lubuskiem zmodernizowano porty rzeczne na Odrze w Nowej Soli, Cigacicach i Bytomiu Odrzańskim. Same statki powstały w stoczniach w Koźlu i Januszkowicach (woj. opolskie). Mają 25 metrów długości i mogą zabrać na pokład po ok. 90 pasażerów i kilkanaście rowerów.

Zobacz też: Darmowa komunikacja dla kierowców w Opolu

Operatorem statków jest Stowarzyszenie Odra dla Turystów. Jego członkami są samorządy: Nowa Sól, Bytom Odrzański, Sulechów, Krosno Odrzańskie, Słubice, Kostrzyn nad Odrą, Górzyca oraz miasto Głogów z Dolnego Śląska.

Linia środkowej Odry została podzielona na dwie części. "Zefir" obsługuje porty w Krośnie Odrzańskim, Eisenhuettenstadt, Słubicach, Frankfurcie nad Odrą i Kostrzynie nad Odrą. Drugi ze statków - "Laguna" cumuje w portach: Głogów (Dolny Śląsk), Bytom Odrzański, Nowa Sól i Cigacice.

W sezonie 2015 ceny biletów nie ulegną zmianie. Za podstawowy, trwający ok. godziny rejs spacerowy bilet normalny będzie kosztował 16 zł, a ulgowy 13. Harmonogram rejsów jest już dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia Odra dla Turystów. (PAP)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Dittmajer i Wspólnicy sp. k.

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama