| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Estetyzacja Dworca Centralnego w Warszawie

Estetyzacja Dworca Centralnego w Warszawie

Na przełomie lutego i marca rozpoczną się prace związane z estetyzacją Dworca Centralnego w Warszawie. Co obejmie i kiedy skończy się modernizacja?

Co obejmie estetyzacja Dworca Centralnego w Warszawie

"Obiekty takie jak Dworzec Centralny wymagają cyklicznego dostosowywania do zmieniających się potrzeb pasażerów. Każdego dnia z tego dworca korzysta ponad 60 tysięcy osób. Chcemy, aby budynek był bardziej funkcjonalny i przyjazny. Stąd pomysł na nowe zagospodarowanie przestrzeni w hali głównej" - powiedział cytowany w komunikacie członek zarządu PKP Jarosław Bator.

Zobacz też: Co dalej z Lotosem Kolej?

Największą zmianą na Dworcu Centralnym będzie nowa aranżacja hali głównej. Z hali znikną stojące obecnie na jej środku szklane punkty usługowe, a nowe lokale o charakterze komercyjnym pojawią się pod ścianami. Środek hali ma być pusty. W hali powstanie również antresola, na którą będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Jak podkreśla PKP dzięki takiej zmianie podróżni zyskają dodatkową przestrzeń do oczekiwania na pociąg.

Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas podziemną część Dworca Centralnego, która znajduje się nad peronami. I tak galeria zachodnia i część galerii północnej, zostaną dostosowane do pozostałych wyremontowanych już galerii podziemnych. Dodatkowo, lokale na galerii zachodniej zostaną przeniesione na jedną stronę, co pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni w podziemnych korytarzach.

Równolegle do estetyzacji, wykonawca zrealizuje prace związane z montażem systemu ogrzewania hali głównej.

Zobacz też: Test Fiat Punto 1.3 Multijet 16V 75 KM

Jak długo potrwa remont Dworca Centralnego?

Prace związane z realizacją inwestycji rozpoczną się na przełomie lutego i marca br. i mają trwać do końca roku. Spółka PKP wyłoniła już wykonawcę estetyzacji obiektu jest nią firma Winnicki Sp. z o.o. Szczegółowy harmonogram inwestycji będzie znany po podpisaniu umowy z wykonawcą - ma to nastąpić jeszcze w lutym. Koszt inwestycji 19,5 mln zł.

"PKP S.A. dołoży starań, aby wszystkie prace inwestycyjne na dworcu powodowały jak najmniejsze utrudnienia dla pasażerów" - zapewnił przewoźnik. O planowanej zmianie w organizacji ruchu mają informować odpowiednie oznaczenia umieszczone na terenie obiektu. Pomocą podróżnym będą służyć również mobilni informatorzy.

Obecnie na terenie Dworca Centralnego trwają prace związane z izolacją termiczną stropodachu oraz wymianą ruchomych schodów. Obie inwestycje zakończą się w I kwartale br. (PAP)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Finesia Consulting Sp. z o.o.

Usługi księgowe i kadrowo-płacowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »