reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Najpopularniejsze ładunki w transporcie samochodowym

Najpopularniejsze ładunki w transporcie samochodowym

Jakie ładunki były najczęściej przewożone w transporcie samochodowym w październiku i listopadzie 2014 r.? Jakie w tym okresie były najpopularniejsze kierunki?

Pojazdy, materiały budowlane oraz maszyny/urządzenia to trzy najczęściej przewożone ładunki w transporcie samochodowym – wynika z analizy blisko 12 000 zapytań ofertowych złożonych w Oferteo.pl, serwisie łączącym poszukujących produktów oraz usług wraz z ich dostawcami. Ponad połowa respondentów planuje transport wyłącznie na terenie naszego kraju, a ciężar przewożonego ładunku najczęściej nie przekracza 2 ton.

Transport krajowy, a międzynarodowy

Analiza zapytań ofertowych złożonych w okresie od 1 listopada 2013 do 29 października 2014 r. w serwisie Oferteo.pl pokazuje, że ponad połowa ładunków (56,5% zlecających transport) przewożona jest na terenie naszego kraju. Na drugim miejscu plasuje się import do Polski (23,9% zapytań) a na trzecim eksport z Polski (17,9%). Zaledwie 1,7% respondentów poszukuje w Polsce firmy, której zleci transport ładunku poza granicami naszego kraju.

Jak wynika z analizy Oferteo.pl, na czele najpopularniejszych ładunków przewożonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy plasują się pojazdy (1/5 zapytań, 20,1%). Kolejne miejsca w rankingu należą do materiałów budowlanych (14,5% zapytań) oraz maszyn i urządzeń, które stanowią 14% ogółu transportowanych towarów.

Przewożone ładunki są stosunkowo lekkie, gdyż najczęściej ważą mniej niż 2 tony (37,2% zapytań). Wielkogabarytowe towary o wadze ponad 24 ton stanowią jedną piątą wszystkich zapytań ofertowych (19,6%).

Zobacz też: Test Opel Meriva 1.6 CDTI 136 KM

Co najczęściej przewoziło się w Polsce?

W samochodowym transporcie krajowym najczęściej przewozi się materiały budowlane (17,4% zapytań), maszyny i urządzenia (15,8%) oraz meble (10,4%).
Respondenci dysponują zazwyczaj ładunkiem o ciężarze do 2 ton (35,5%), a co czwarty -  (23,7%) towarami o ciężarze od 2 do 7,5 ton.
Najwięcej towarów jest ładowanych w województwie śląskim, a rozładowywanych w województwie mazowieckim. Trzema najaktywniejszymi miastami transportowymi w Polsce są Warszawa, Wrocław i Kraków. W stolicy załadowuje się i rozładowuje odpowiednio 3,96% oraz 4,24% przewożonych towarów.

Import do Polski

Jak wynika z analizy, co czwarte zapytanie miało na celu znalezienie firmy transportowej, która dostarczy do Polski ładunek z zagranicy, najczęściej z Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Ponad połowę importowanych ładunków (50,6%) stanowią pojazdy. Na dalszych miejscach plasują się maszyny i urządzenia (17,7%) oraz palety (5,8%).

Podobna liczba respondentów zamierza zlecić import ładunków o wadze do 2 ton oraz między 2 a 7,5 tony – odpowiednio 39,8% oraz 38,5%.

reklama

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Najpopularniejsze ładunki w transporcie samochodowym. Fot. Fotolia
Najpopularniejsze ładunki w transporcie samochodowym. Fot. Fotolia

Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Przybysz

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama