reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Połączenie trasy Kielce-Częstochowa z Centralną Magistralą Kolejową w 2017 r.

Połączenie trasy Kielce-Częstochowa z Centralną Magistralą Kolejową w 2017 r.

Zgodnie z zapowiedziami wiceministra infrastruktury i rozwoju Zbigniewa Klepackiego na trasie Kielce - Warszawa pojedziemy szybciej w 2017 r.

Jak powiedział w środę Klepacki planowana łącznica kolejowa w Czarncy (Świętokrzyskie) „jest inwestycją o tyle istotną, że tworzy alternatywną drogę połączenia kolejowego Kielc z Warszawą”

Szacuje się, że będzie kosztowała około 42 mln zł. Klepacki podkreślił, że są to jednak wstępne wyliczenia. „W momencie, kiedy programy operacyjne będą dostępne, chcemy uruchomić przetarg w trybie "projektuj i buduj". Planujemy w latach 2016 – 2017 zrealizować tę inwestycje tak, aby z końcem 2017 roku tę łącznicę uruchomić” – zaznaczył. Obecnie PKP PLK wspólnie z samorządem województwa świętokrzyskiego finalizują jej studium wykonalności.

Zobacz też: Nowy filtr paliwa do silników Diesla

„To będzie wspólny projekt województwa i PKP PLK przy udziale środków unijnych” – powiedział dziennikarzom członek zarządu województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak. „Pieniądze będą pochodziły z Regionalnego Programu Operacyjnego, a nasz partner zapewni konieczny wkład własny” – wyjaśnił.

Według marszałka województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa poziom dofinansowania tej inwestycji z funduszy unijnych wyniesie 80-85 proc.

Zobacz też: Jak nie dać się oszukać w serwisie zmiany opon?

Pod Czarncą (gmina Włoszczowa) krzyżuje się linia Kielce – Częstochowa z Centralną Magistralą Kolejową łącząca Warszawę z Górnym Śląskiem oraz Krakowem. Planowana od lat łącznica ma zapewnić stworzenie nowej trasy Kielce - Warszawa. Zdaniem Klepackiego przy takim rozwiązaniu podróż na tej relacji trwałaby 2 godziny 35 minut.

Obecnie podróż bezpośrednim pociągiem z Kielc do Warszawy „starą trasą” przez Radom trwa 3 godz. 17 minut. Ma to związek z pracami remontowymi i objazdami na linii kolejowej nr 8. Według ministra modernizacja tej trasy powinna zakończyć się do 2019 roku. (PAP)

mjk/ dym/

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

GetHome to pierwszy w Polsce portal z ofertami mieszkań oraz domów na sprzedaż i wynajem, który zapewnia maksymalną przejrzystość dla użytkownika – z dokładną lokalizacją, bez powtarzających się ofert i reklam!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama