reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > viaTOLL i transport do WNP na Trans Poland

viaTOLL i transport do WNP na Trans Poland

Tematyka viaTOLL z perspektywy przewoźników i operatora oraz kwestie związane z transportem do obszaru WNP to jedne z zagadnień, które będą poruszane podczas Trans Poland.

Co wyróżnia Polskę w dziedzinie transportu i spedycji? Jednym z elementów jest to, że znajduje się na granicy dwóch stref transportu – zachodniej (UE) i wschodniej (WNP). Polska pełni rolę łącznika pomiędzy tymi strefami co z jednej strony jest wielką szansą, z drugiej zaś wiąże się z wieloma barierami dla przewoźników. Nie od dziś wiadomo, że Polska jest jednym z europejskich liderów w dziedzinie transportu drogowego i kolejowego.

Szacuje się, że branża transportowa generuje nawet do 5% polskiego dochodu narodowego. Nic dziwnego, że z roku na rok rośnie w naszym kraju zainteresowanie branżą TSL. Najlepszym dowodem jest sukces zorganizowanych po raz pierwszy w 2013 r TransPoland. Zainteresowanie zeszłorocznymi targami było na tyle duże (w targach wzięło udział ponad 60 wystawców z 16 państw i 2000 gości), że ich organizator, bez wahania zdecydował się na zorganizowanie kolejnej odsłony imprezy. Przewoźnicy podróżujący między strefami UE i WNP napotykają na wiele trudności.

Postanowiliśmy podjąć tę istotną kwestię podczas Trans Poland. Wspólnie ze ZMPD pracujemy nad zorganizowaniem konferencji, która poruszy ten problem wieloaspektowo i pozwoli na całościowy podgląd obecnej sytuacji. Chcemy, aby konferencja dotknęła także kwestii praktycznych, dlatego pojawił się pomysł poruszenia tematu systemu viaTOLL, i to kompleksowo, zarówno z perspektywy operatora, podmiotów z niego korzystających, jak i legislatora mówi Paweł Konowałek.

Źródło: Trans Poland

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Książek

Ekonomistka, posiada wieloletnie doświadczenie w działach personalnych, obecnie samodzielny specjalista ds. kadr i płac.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama