| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > ERTMS/ETCS poziom 2 na linii Warszawa-Łódź

ERTMS/ETCS poziom 2 na linii Warszawa-Łódź

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na wdrożenie systemu ERTMS/ETCS poziom 2/GSM-R na odcinku Warszawa Zachodnia-Koluszki i Koluszki-Łódź Widzew. Modernizacja trasy przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz skrócenia czasu podróży.

Celem projektu jest stworzenie lepszych warunków dla transportu kolejowego. Dzięki poprawie poziomu bezpieczeństwa w prowadzeniu ruchu pociągów, wzrostowi jakości przewozów i zwiększeniu zdolności przepustowej linii, stanie się on jeszcze bardziej wydajny i atrakcyjny. Dla mieszkańców Łodzi, dojeżdżających codziennie do Warszawy, ważna jest również poprawa komfortu i skrócenie czasu podróżowania.

Firmy Strabag Rail Polska Sp. z o.o. oraz Feroco S.A. na kontrakcie obejmującym LCS Skierniewice będą odpowiedzialne głównie za roboty związane z przebudową układów torowych stacji Skierniewice. Strabag Rail Polska Sp. z o.o. wykonuje roboty budowlane m.in. w zakresie budowy oraz przebudowy nawierzchni i podtorza kolejowego korzystając z najnowocześniejszego parku torowych maszyn budowlanych. Firma Feroco S.A. od 65 lat z sukcesem realizuje prace w zakresie budownictwa komunikacyjnego.

Umowa, której łączna wartość wynosi ponad 443 mln zł brutto, jest czwartym kontraktem realizowanym przez Thales, dotyczącym wdrożenia systemu ETCS w Polsce. Łącznie Thales implementuje system ETCS na ponad 700 km oraz dodatkowo system GSM-R na 500 km linii kolejowych w Polsce.

Źródło: Materiały prasowe Thales Polska

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Beata Mosór

Zastępca Dyrektora ds. Marketingu i PR w NetArt

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »