Kategorie

Najnowsze trendy w transporcie

Najnowsze trendy w transporcie
Według ekspertów badających rynek transportowy, w ubiegłym roku zwiększyło się zainteresowanie transportem krajowym względem zagranicznego. Jakie jeszcze trendy można było zaobserwować w składanych zamówieniach transportowych?

Serwis Oferteo.pl, który łączy poszukujących produktów oraz usług z ich dostawcami, przeprowadził analizę złożonych do nich ponad 9 300 zapytań ofertowych. Wynika z nich, że najczęściej przewożone ładunki to samochody, materiały budowlane oraz maszyny i urządzenia. 53,7% Ankietowanych planuje transport na terenie naszego kraju, a ciężar przewożonego ładunku mieści się w przedziale od 1 do 10 ton.

Reklama

Według zapytań złożonych w serwisie Oferteo.pl głównie zapotrzebowanie jest na transport samochodowy krajowy. Zainteresowanie transportem międzynarodowym wynosi 46,3%. Obejmuje on zarówno import oraz eksport do Polski jak i transport na terenach państw zagranicznych.

Jeżeli chodzi o przewożony ciężar, aż 35,9% respondentów odpowiedziało, że będzie mieścił się w przedziale od 1 do 10 ton. W następnej kolejności ładunek nie będzie przekraczał 1 tony (34%) oraz zmieści się od 10 do 20 ton (26%). Najmniej ankietowanych zdeklarowało się na przewóz towarów od 20 do 50 ton – 3,3% jak i na ponad 50 ton 0,8%. W przypadku transportu w Polsce wyniki plasują się na podobnych miejscach mając podobne wyniki. 

Reklama

Jak wynika z analizy serwisu Oferteo.pl użytkownicy byli najbardziej zainteresowani przewozem ładunku na terenach województwa śląskiego i mazowieckiego oraz pomiędzy województwami dolnośląskim a mazowieckim oraz dolnośląskim a śląskim. Z danych serwisu wynika, że na terenie Polski transportuje się przede wszystkim materiały budowlane (10,2%). W następnej kolejności są materiały sypkie oraz maszyny i urządzenia.

Import do Polski znajduje się na drugim miejscu biorąc pod uwagę kierunek transportu. Mówi o tym, co czwarte zapytanie użytkowników (26,5%). Najczęściej ładunki transportowane są z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji. Większość tych towarów to samochody(26%) oraz maszyny i urządzenia. W tym przypadku także dominują ładunki o ciężarze od 1 do 10 tony (58,1%).
Jeżeli chodzi o eksport towarów zapytania stanowią 18,1%. Najczęściej wymienianymi państwami do wywozu były Niemcy, Wielka Brytania, Francja oraz Włochy. Respondenci oświadczyli, że ładunek będzie mieścił się w przedziale od 1 do 10 ton (35,9%) i w większości przypadków będą to materiały budowlane (11,4%).

Za pośrednictwem Oferteo.pl użytkownicy szukali również firm transportowych gotowych wykonać zlecenie na terenie Niemiec, Wielkiej Brytanii lub między dwoma sąsiadującymi państwami. Zapytania dotyczyły głównie przewozu samochodów, materiałów budowlanych oraz przeprowadzek o łącznym ciężarze od 10 do 20 ton(39,7%).
Co piąty użytkownik serwisu zakłada, że realizacja usługi potrwa aż dwa tygodnie. Firmy korzystające z takich usług chciałyby, aby załadunek i rozładunek towarów odbył się w ciągu tygodnia (61%), a jeszcze lepiej z dnia na dzień(11,5%). Najgorzej jest jednak z czasem przewozu stosunkowo małych towarów. Jego realizacji może się wydłużyć, ponieważ firmy nie przewożą pojedynczej palety tylko ładują ja wraz z towarem innych klientów. Dlatego też czas transportu jest uzależniony od ilości klientów, których ładunki będą przewożone łącznie oraz od kolejności rozładunku.

Zapytanie o transport głównie składane jest z siedmiodniowym wyprzedzeniem (85%).W pozostałych przypadkach tyle samo respondentów wskazało, że załadunek ich towaru będzie możliwy dopiero za tydzień lub minimum dwa tygodnie( w obu po 7,5%).

Według specjalistów serwisu Oferteo.pl spada zainteresowanie transportem międzynarodowym w porównaniu do roku ubiegłego, jednak stale wzrasta ilość zapytań pojawiających się w serwisie. Dziennie ich średnia liczba to 39. Złożone są one przez osoby, które chcą zlecić przewóz ładunku. Dlatego też potrzeba na zlecenia tego typu jest duża, także firmy zajmujące się transportem, mogą śmiało wykorzystać tkwiący w tym potencjał.

Źródło: Materiały prasowe Oferteo.pl

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moto
  1 sty 2000
  23 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Dopisanie współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego

  Dopisanie współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego: jak załatwić formalności? Warto dobrze przygotować się do wizyty w wydziale komunikacji.

  Jak zostać instruktorem nauki jazdy?

  Jak zostać instruktorem nauki jazdy? Na drodze do tzw. "L-ki" kierowcy stoi przede wszystkim kurs organizowany głównie w WORD-ach.

  Pozwolenie na kierowanie tramwajem. Co musisz o nim wiedzieć?

  Pozwolenie na kierowanie tramwajem to tak naprawdę prawo jazdy na tramwaj. Jak się je zdobywa i jakie warunki należy spełnić?

  Nowy Peugeot 308 SW - jest po prostu piękny!

  Nowy Peugeot 308 SW został oficjalnie zaprezentowany. Powabne kombi ma 600-litrowy bagażnik i paletę pięciu silników.

  Peugeot 2008 [TEST]: mały, miejski lew dorósł!

  Peugeot 2008 jest miejskim crossoverem. Niech jednak ten tytuł Was nie zmyli. Bo auto jest bardziej dojrzałe, niż mogłoby się wydawać!

  Brak tabliczki znamionowej w przyczepie. No i jest problem...

  Brak tabliczki znamionowej w przyczepie? Kierowcę czeka wizyta w wydziale komunikacji, stacji kontroli pojazdów i znowu wydziale komunikacji.

  Zastaw rejestrowy na samochodzie. Jak sprawdzić auto?

  Zastaw rejestrowy na samochodzie. Jak sprawdzić czy używane auto nie jest obciążone prawami osób trzecich? Są na to tak naprawdę trzy sposoby.

  Zgubiłem numer PKK. Co zrobić w takiej sytuacji?

  Zgubiłem numer PKK. Jak go odzyskać? No i tu pojawia się spory problem, bo kandydata na kierowcę czeka... No właśnie co?

  Sprzedaż części używanych na oku fiskusa. Ruszają kontrole.

  Sprzedaż części używanych na celowniku skarbówki. Powód? Wielu sprzedawców albo nie zarejestrowało nawet firmy, albo zaniża dochody ze sprzedaży.

  Ile elektryk przejedzie na rezerwie?

  Firma Edmunds sprawdziła, jaki dystans może pokonać samochód elektryczny, gdy komputer pokładowy pokazuje, że mają 0 km zasięgu.

  Audi RS e-tron GT: w 3,2 sek. do setki w elektryku! Pierwsza jazda.

  Audi e-tron GT choć jest elektryczny, powstaje w tej samej fabryce co R8. Choć nie emituje spalin, generuje potężną ilość emocji.

  Zastaw rejestrowy na pojeździe. Czym jest i kiedy jest wpisywany?

  Zastaw rejestrowy na pojeździe. Czyli dziś opowiemy o tym, czemu pojawia się taka adnotacja w dokumentach pojazdu i jak się jej pozbyć.

  Nadanie nowego numeru VIN. Na czym polega?

  Nadanie nowego numeru VIN może być konieczne po poważnej modyfikacji pojazdu. jak przeprowadzić procedurę zgodnie z przepisami?

  Wydanie dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez Policje

  Wydanie dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez Policje. Czyli jak odzyskać dokumenty pojazdu po kontroli funkcjonariuszy?

  Status PKK: nieprawidłowe dane. Co to oznacza?

  Status PKK: nieprawidłowe dane. Co oznacza taki komunikat pojawiający się w systemie info-car.pl? Kandydat na kierowcę nie ma się co martwić.

  Mitsubishi L200 po tuningu. Po fabrycznym tuningu!

  Mitsubishi L200 świetnie radzi sobie w terenie. Ma jednak pewną słabość. 150 koni to niezbyt dużo. Na szczęście Japończycy mogą coś na to poradzić.

  Zdjęcie samochodu z rejestracją nie narusza RODO

  Zdjęcie samochodu z rejestracją spokojnie można publikować. Powód? Numer rejestracyjny pojazdu nie stanowi danych osobowych.

  Cupra Ateca [TEST]: w 4,9 sek. do setki w... rodzinnym SUV-ie

  Cupra Ateca choć ma typowo rodzinne ubranie, oferuje kierowcy aż 300 koni. Czy takie połączenie sprawdza się na drodze?

  Jak sprawdzić numer PKK? Kierowcę czeka wizyta w urzędzie...

  Jak sprawdzić numer PKK? Niestety, ale ustawodawca nie przewidział możliwości sprawdzenia online. To oznacza, że kierowca musi zawitać w urzędzie.

  Wniosek o dokonanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym

  Wniosek o dokonanie adnotacji w dowodzie rejestracyjnym: jak wygląda, jakie dokumenty do niego dołączyć i ile kosztuje załatwienie sprawy?

  Ile czasu jest ważny numer PKK?

  Ile czasu jest ważny numer PKK? To pytanie, które mogą zadać kandydaci na kierowców. A więc? Postaramy się odpowiedzieć na nie w naszym materiale.

  Fabryczny gaz nie wbity w dowód. Co to oznacza?

  Fabryczny gaz nie wbity w dowód tworzy poważny problem dla kierowcy. Powód? Samochód nie przejdzie przeglądu technicznego!

  Nowy Lexus NX. Wygląda jak stary, ale jest nowy i ma plug-ina

  Nowy Lexus NX został oficjalnie zaprezentowany. Druga odsłona SUV-a segmentu D zdaniem producenta otrzymała aż 95 proc. nowych komponentów.

  Jak założyć PKK przez internet?

  Jak założyć PKK przez internet? Wystarczy że kandydat na kierowcę odwiedzi rządową stronę i po wypełnieniu zatwierdzi wniosek profilem zaufanym.

  Jak usunąć wpis taxi z dowodu? Czy się da?

  Jak usunąć wpis taxi z dowodu rejestracyjnego pojazdu? No i tu pojawia się pewien problem. Bo przepisy mówią nie o usunięciu, a raczej wykreśleniu.