| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Koszty eksploatacji floty dostępne w Chmurze

Koszty eksploatacji floty dostępne w Chmurze

Stały monitoring kosztów eksploatacji floty pojazdów ma kluczowe znaczenie dla optymalizacji kosztów w przedsiębiorstwie. Na rynku istnieją już programy, które dane odnośnie kosztów floty gromadzą w tzw. Chmurze.

Projekt SZeF, czyli System Zarządzania Flotą Pojazdów to rozwiązanie, które wykrywając nadmierne zużycie paliwa, umożliwia działania optymalizujące to zużycie, a w efekcie ograniczenie wydatków nawet o kilkanaście procent.

Możliwość korzystania z aplikacji w modelu SaaS stanowi tu istotny wyznacznik komfortu użytkowników. Szybko i sprawnie otrzymują oni aktualne praktyczne informacje, za których przechowywanie i bezpieczeństwo odpowiada wyspecjalizowana jednostka. Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu (serwery Data Center), a dostęp do systemu odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej z dowolnego komputera, tabletu lub telefonu komórkowego, bez względu na aktualne miejsce pobytu. W oparciu o wprowadzone dane, system umożliwia dokonywanie analiz zarówno dla całej floty, jak i pojedynczych pojazdów.

Wariant podstawowy przewiduje, że kontrolę kosztu paliwa na bazie wpisów tankowania i stanu licznika przejechanych przez pojazd kilometrów sprawuje jeden użytkownik. Osoba analizująca dane może być więc tą samą, która je wprowadza. Wariant rozszerzony jest przeznaczony dla firm operujących flotą od kilkunastu sztuk do nawet kilku tysięcy pojazdów i zawiera funkcjonalności umożliwiające pełną kontrolę nad wydatkami na paliwo. Dla większych organizacji przewiduje się rozdzielenie ról osób wprowadzających dane na: kierownika, kierowcę, serwisanta, magazyniera. W planowanych, przyszłych modułach oprogramowania monitoring ma obejmować również naprawy, części zamienne, materiały eksploatacyjne oraz przeglądy okresowe.

Coraz szersza dostępność aplikacji online sprawia, że ta forma korzystania z nich sprawdza się również tam, gdzie liczy się mobilność – czyli w transporcie.

Źródło: Materiały prasowe Exea Marketplace

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Wicha-Gajek

Koordynator ds. Marketingu i PR Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »