REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Outsourcing usług tranportowych - specjalizacja i bezpieczeństwo

TNT Express przetransportowało ważący 6,5 tony dzwon dla Katedry Notre Dame w Paryżu.
TNT Express przetransportowało ważący 6,5 tony dzwon dla Katedry Notre Dame w Paryżu.
Media

REKLAMA

REKLAMA

Czy firmy, które potrzebują specjalistycznego transportu rzeczy o bardzo dużej wrażliwości na zmiany temperatury, czy na wstrząsy mogą skorzystać z oferty zewnętrznych firm transportowych? Czy rynek usług transportowych ma ofertę dla najbardziej wymagających?

Outsourcing dla specjalistycznych towarów

REKLAMA

Niektóre branże charakteryzują się szczególnymi oczekiwaniami wobec usług transportowych – np. dla sektora motoryzacyjnego, IT i farmaceutycznego obok terminowości doręczeń niezwykle istotne są dodatkowe korzyści zdefiniowane przez klienta. W przypadku pierwszego - opierającego swoje dostawy na koncepcji „just in time” – są to potrzeby związane głównie z awaryjnymi dostawami podzespołów i części zamiennych na taśmy produkcyjne. Ważny staje się system przepływu informacji, elastyczność systemów operacyjnych partnerów świadczących usługi transportowe i szeroko rozumiana obsługa klienta. Firmy medyczne i farmaceutyczne potrzebują „odpowiedzialnych” usług kurierskich, ponieważ ich przesyłki charakteryzuje krótka żywotność i bardzo trudna do jednoznacznego zdefiniowania wartość (próbki badań same w sobie nie są warte zbyt dużo, ale ich pozyskanie to gigantyczne koszty). W przypadku firm teleinformatycznych wybór usługi wiąże się z szybkim spadkiem wartości części komputerowych - często kilka dni opóźnienia w dostawie przy dodatkowo niestabilnym kursie walut może pochłonąć całą marżę. Dobrym przykładem odpowiedzi branży transportowej na oczekiwania rynku są specjalne centra koordynacyjne przeznaczone do obsługi klientów branżowych; jedno z pierwszych takich centrów w Polsce, zajmujące się wyłączną obsługą sektora motoryzacyjnego, uruchomiło TNT Express w 2001 roku. W tej chwili firma dodatkowo oferuje klientom z branży medycznej i farmaceutycznej dedykowany zespół fachowców koordynujących realizację zleceń transportu przesyłek w kontrolowanej temperaturze.

Bezpieczeństwo towarów

Kolejnym argumentem przemawiającym za outsourcingiem usług transportowych jest bezpieczeństwo towarów. Wszyscy liczący się przewoźnicy wdrożyli już specjalistyczne programy monitorowania towaru – standardem branży jest wykorzystanie systemu GPS (nawigacji satelitarnej), przez co w istotny sposób ograniczono możliwość utraty przewożonych przesyłek.
TNT Express wdrożyła system we wszystkich samochodach ciężarowych w całej Polsce. W każdym momencie dyspozytor jednej z wyspecjalizowanych stacji monitoringu ma pełne informacje o tym, gdzie znajduje się firmowy samochód, z jaką prędkością się porusza i jak często wykonuje przerwy na trasie. Niemniej ważny jest też aspekt bezpieczeństwa kierowców - system umożliwia bowiem podsłuch kabiny, zdalne odłączenie zapłonu w aucie i zatrzymanie silnika. Każdy sygnał alarmowy jest dokładnie weryfikowany, a informacja o zdarzeniu trafia do oficera dyżurnego najbliższej jednostki policji i centrali TNT Express. W razie wypadku czy próby kradzieży, TNT Express może błyskawicznie reagować, np. wysyłając w żądane miejsce samochód zastępczy.
W autach ukryto czujniki sygnalizujące każde otwarcie drzwi i uruchomienie silnika. Próba odpięcia naczepy poza bazą TNT Express lub zjazd z wyznaczonej trasy natychmiast uruchamia alarm i wywołuje niemal natychmiastową reakcję policji. Czujniki wykorzystują GPS - system nawigacji oparty na 24 aktywnych satelitach. Każdy z takich odbiorników oblicza dokładną pozycję na podstawie pomiaru czasu wysłania sygnału przez satelitę i dotarcia do odbiornika, umożliwiając m.in. ustalenie precyzyjnej pozycji z dokładnością do 20 metrów.
Przewoźnicy, którzy posiadają najbardziej zaawansowaną infrastrukturę informatyczną, umożliwiają ponadto swym klientom sprawdzenie statusu towaru na każdym etapie jej drogi. TNT Express zaimplementowało nowoczesny system informacyjny INCAB, który przetwarza i przesyła dane o przesyłkach znajdujących się w światowej sieci TNT. Dzięki INCAB wszystkie przesyłki mogą być precyzyjnie monitorowane, zaś klient uzyskuje natychmiastową i dokładną informację dotyczącą lokalizacji swej przesyłki. Klienci mogą uzyskać informacje o statusie swojej przesyłki za pośrednictwem internetu, telefonu i poczty elektronicznej.

Tekst przygotowali eksperci TNT Express

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

REKLAMA

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

REKLAMA

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

Kolejne podwyżki dla kierowców. Po cichu zmieni się stawka za psychotesty. Co z badaniami lekarskimi i przeglądami?

Do listy zmian, którą można zatytułować "seria podwyżek dla kierowców", spokojnie da się dopisać kolejną. Ministerstwo zdrowia planuje właśnie zmianę ceny badań psychologicznych. Ta wzrośnie o jedną trzecią. Ile zapłacą kierowcy? I kiedy stawka wzrośnie?

REKLAMA