REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Do czego przewoźnikowi spedycja?

Wybierając firmę spedycyjną warto zwrócić uwagę na referencje
Wybierając firmę spedycyjną warto zwrócić uwagę na referencje
ShutterStock

REKLAMA

REKLAMA

Czy małym firmom transportowym jest potrzebny spedytor? W wielu przypadkach rzetelny spedytor to dla małych firm transportowych gwarancja stawki i terminu płatności.

Współpraca ze spedycją receptą na ciężkie czasy?

REKLAMA

Małe firmy transportowe przeżywają trudny okres. Rynek transportu drogowego w Europie jest nasycony, kryzys gospodarczy z ostatnich lat sprawił, że stawki za transport znacząco się obniżyły. Do tego Europę Zachodnią zalała masa przewoźników z południa, które najmocniej odczuły kryzys. Mowa tu oczywiście o firmach hiszpańskich i portugalskich, które w poszukiwaniu możliwości przetrwania skierowały swoje auta na drogi Europy Zachodniej. Ten splot niekorzystnych okoliczności wpędził w kłopoty niejedną polską rodzinną firmę. Szukając wyjścia z sytuacji wiele z nich nawiązało współpracę z rodzimymi spedycjami, aby zapewnić sobie przetrwanie. Na czym więc polega symbioza spedycji i przewoźnika? Z tym pytaniem zwróciliśmy się do Pawła Koszyńskiego, kierownika spedycji Adar, która zdobywa coraz większe grono klientów.

Jak działają spedycje?

REKLAMA

- Współpraca ze spedycją jest dla małych firm szansą na przetrwanie, jaką daje gwarancja stawki, terminu płatności, liczby przejechanych w miesiącu kilometrów i wielu innych czynników – wskazuje Paweł Koszyński. – Oczywiście bardzo istotne jest odpowiednie sprawdzenie partnera, z którym nawiązuje się współpracę, bo na polskim rynku mógłbym wskazać naprawdę niewiele firm, które są w stanie spełnić powyższe warunki.

Bardzo zależało nam na określeniu profilu firmy, które korzystają z usług spedycji, stąd poprosiliśmy o przybliżoną ocenę „standardowego” przewoźnika: - Nie ma jednej, prostej odpowiedzi na pytanie. Pracują z nami firmy, które posiadają kilkadziesiąt zestawów oraz wiele małych firm, na które pracuje tylko jedno auto. W ostatnim czasie widzimy jednak duży napływ przedsiębiorców, którzy jeździli albo samodzielnie albo korzystali z usług spedycji. Chociaż znając ich przeżycia trudno mi określić firmy – z którymi pracowali, mianem spedycji. Problemem na rynku jest duża liczba firm, które mając w nazwie słowo spedycja, nie mają z nim nic wspólnego w rzeczywistości. Nie mają odpowiednich specjalistów, stałych kontraktów, czy też notorycznie zdarzają im się problemy z terminowym płaceniem swoim przewoźnikom – podsumowuje branżę Paweł Koszyński.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na co zwrócić uwagę wybierając firmę spedycyjną?

Osiągnięcie w ramach współpracy ze spedycją maksimum korzyści dla przewoźnika wiąże się jednak z dokładną weryfikacją firmy, z którą przyjdzie nam pracować, co potwierdzają specjaliści: - Na pewno jednym z podstawowych czynników, na który należy zwrócić uwagę jest kwestia wypłacalności spedycji. Szanująca się firma reguluje należności terminowo, a sprawdzenie tego jest bardzo proste. Jest wiele renomowanych agencji ratingowych, przyznających oceny wiarygodności.  – podpowiada kierownik spedycji Adar. – Na pewno warto poprosić o referencje od firm już pracujących z daną spedycją, aby dowiedzieć się co inni sądzą o takiej współpracy. Kilka minut rozmowy może nas ustrzec przed problemami w przyszłości. Do tego dochodzi szereg innych czynników, jak np. gwarancja kilometrów do przejechania w miesiącu. Taka oferta z dużym prawdopodobieństwem wskazuje spedycje, które posiadają stałych kontrahentów, z którymi pracują całorocznie, nie narażając przewoźników na wahania koniunktury na rynku transportowym.
Podsumowując należy wskazać na konsolidację rynku i coraz częstszą „ucieczkę” małych firm pod skrzydła spedycji. Polski rynek transportowy rozwija się, a polskie spedycje zaczynają dorównywać zachodnioeuropejskim pod względem poziomu obsługi klienta. Stąd warto zapoznać się z ofertą rodzimych spedycji.

Źródło: Materiały prasowe Adar sp. z o. o.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moto
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dłuższa trasa elektrykiem: ładowanie auta przestaje być problemem bo sieć stacji zaczyna się pokrywać z siecią Biedronki

Wkrótce ruszając w dalszą trasę samochodem elektrycznym i szykując plan podróży łatwiej będzie wybrać market Biedronki na trasie na przerwę połączoną z ładowaniem auta niż przeglądać samą sieć dostępnych stacji ładowania. Biedronka we współpracy z firmą Powerdot stara się w szczególności wypełniać nowymi stacjami ładowania wszelkie białe plamy polskiej elektromobilności.

Blisko milion pasażerów. Tylu w 2023 r. przewiozły wąskotorówki. Nie wiedzieliście, że takie pociągi jeszcze jeżdżą?

Koleje wąskotorowe po latach zapomnienia znów stają się popularne w Polsce. W 2023 r. podróżowało nimi ponad 948 tys. osób. To prawie dwukrotnie więcej niż przed 10 laty. A to nie koniec ciekawych statystyk.

Mitsubishi się rozpędza. Nowy ASX stał się właśnie starym ASX-em. Na rynku zadebiutuje nowsza wersja

Mitsubishi szykuje się do liftingu nowego ASX-a. Samochód w zmienionej formie zadebiutuje w Polsce już jesienią tego roku. Tak, dobrze zgadliście. W tle nowego ASX-a nadal powiewać będzie francuska flaga. A metod modernizacji można upatrywać w poliftingowym Capturze.

Gęstszy olej w starym silniku? To popularny mit wśród kierowców. Ile w nim prawdy?

Auto ma spory przebieg? Zatem do silnika trzeba wlać gęstszy olej. To ma wydłużyć jego żywotność. Tak przynajmniej mówi popularny wśród kierowców mit. Okazuje się jednak, że efekt może być zupełnie odwrotny. Mechanicy i specjaliści z rynku mechanicznego ostrzegają.

REKLAMA

Znamy cenę nowych tablic rejestracyjnych. Będą droższe od starych. A i tak nie dostanie ich każdy kierowca

1 czerwca 2024 r. w Polsce pojawią się nowe tablice rejestracyjne. Żółte oznaczenia z czerwonymi literami będą przeznaczone do czasowej rejestracji samochodów osobowych przeznaczonych do zawodów sportowych. Ile będzie kosztować ich wydanie?

MAN stworzy ciężarówkę z napędem wodorowym. hTGX nie będzie miał ogniwa paliwowego. On będzie spalać wodór

Nowa ciężarówka MAN hTGX zadebiutuje w 2025 r. Będzie to pojazd wyposażony w silnik spalinowy. Jego paliwem stanie się wodór. Ciągnik ma mieć zastosowanie specjalne. Czemu jednak MAN nazywa go pojazdem bezemisyjnym?

Jak podróżować z przyczepą kempingową? Jak się przygotować na taki wyjazd?

Pokój hotelowy z widokiem na jezioro i wraz z serią osobistych drobiazgów? Proszę bardzo! To jednak z zalet podróżowania z przyczepą kempingową. Sezon na takie wyjazdy właśnie w Polsce startuje. Warto zatem podpowiedzieć, jak kierowca może się do niego przygotować.

Wielkie zmiany dla kierowców w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim. Obejmą m.in. DTŚ

Rząd szykuje wielkie zmiany dla kierowców. Wyznaczył odcinki dróg w Gliwicach, Częstochowie i Tomaszowie Mazowieckim, które stracą status dróg krajowych. Nowelizacja, która wejdzie w życie 1 stycznia 2025 r., obejmuje m.in. legendarną Drogową Trasę Średnicową. Szlaki te wyjdą spod zarządu GDDKiA. Co to oznacza?

REKLAMA

Nowy zakład bieżnikowania opon w Polsce. Handlopex wykorzysta technologię Bridgestone

Handlopex uruchamia zakład bieżnikowania opon używanych w Kleszczelach. Ten każdego roku rocznie będzie produkował ok. 12 000 opon bieżnikowanych w technologii Bandag. Technologii Bandag, która została opracowana przez Bridgestone.

1,4 mld zł na autobusy z KPO. Nowy nabór dofinansuje nie tylko zakup autobusów elektrycznych

Ministerstwo infrastruktury ogłasza drugi nabór w konkursie autobusowym. Dostępna jest pula 1 403,5 mln zł. Za tą kwotę z KPO ma zostać sfinansowany zakup 372 autobusów. I nie muszą być one zeroemisyjne.

REKLAMA