| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Wolontariusze DB Schenker Logistics

Wolontariusze DB Schenker Logistics

Podczas wolontariatu pracowniczego DB Schenker Logistics realizowane są projekty związane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Niedawno zakończyła się 10. jubileuszowa edycja programu wolontariatu pracowniczego „Czas Pomagania w DB Schenker Logistics”. W ciągu trzech miesięcy od kwietnia do czerwca pracownicy operatora logistycznego zrealizowali projekty związane z ochroną środowiska i bezpieczeństwem na drodze.
„Nasz program wolontariatu pracowniczego to wiele działań na terenie całej Polski, niemal wszędzie tam, gdzie są jednostki DB Schenker Logistics.” – mówi Beata Konecka, Marketing Manager Schenker Sp. z o.o. „Nasi pracownicy realizują swoje pomysły na projekty wolontariackie, wyszukują beneficjentów prowadzonych działań i zapraszają do współpracy klientów i dostawców. Dzięki temu, że pracownicy mogą sami decydować, w jaki sposób i komu pomogą, chętniej wykazują się inicjatywą, są proaktywni i docierają do tych, którzy rzeczywiście potrzebują wsparcia” – dodaje Beata Konecka.

Badania GUS pokazują, że w Polsce wolontariat staje się coraz bardziej popularny, zarówno wśród przedsiębiorstw, jak i osób indywidualnych. Firmy chętniej organizują wolontariat pracowniczy. Dlaczego? „Zaangażowanie wolontariackie uczy odpowiedzialności, dobrego zarządzania czasem, mądrego ustalania priorytetów, wsłuchiwania się w potrzeby innych i umiejętności właściwej komunikacji.” – wyjaśnia Beata Konecka. Pracownicy aktywni społecznie są cenni dla firmy, ponieważ wykazują się dobrą organizacją, zaradnością i zapałem, które potrzebne są także w życiu zawodowym. Z drugiej strony wolontariatem w coraz większym stopniu zainteresowani są też młodzi ludzie poszukujący pracy, a często mają w swoim CV duże doświadczenie w tym zakresie.
137/2013 BK/PS
„W DB Schenker Logistics dostrzegamy te zalety od wielu lat. Nasz program wolontariatu pracowniczego jest realizowany od 2008 roku, za każdym razem w dwóch edycjach: wiosenno-letniej i zimowej. Wieloletnie wolontariackie doświadczenie wspiera dialog firmy z otoczeniem i wpisuje się w zrównoważony rozwój firmy” – dodaje Beata Konecka. Właśnie zakończyła się już 10. edycja „Czasu Pomagania”. Łącznie to prawie 200 projektów wolontariackich i ponad 12 500 godzin pomocy na rzecz blisko 15 000 odbiorców.

Źródło: Materiały prasowe DB Schenker Logistics

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kietlińska

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK