reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Węzeł Jordanowo już otwarty

Węzeł Jordanowo już otwarty

Otwarty węzeł Jordanowo połączył drogę ekspresową S3 z autostradą A2.

Oddane kilometry są częścią budowanej 43 km drogi ekspresowej S3 od Sulechowa do Międzyrzecza. Całość, podzielona na trzy odcinki, realizowana jest przez trzech wykonawców: Mota Engil -17,1 km – 5,5 km dzisiaj otwarte, Strabag (wcześniej Hermann-Kirchner) - 13,3 km, Budimex - 17,3 km. Łączna wartość realizacji wynosi: 1.050,7 mln zł.

Prace nad budową całego 43-kilometrowego odcinka rozpoczęły się w sierpniu 2010 roku. Na realizacje przewidziano 25 m-cy z wyłączeniem okresów zimowych. Termin kontraktowy zakończenia robót to 17 czerwca br.

Ze względu na trwające jeszcze prace na odcinku od węzła Jordanowo do węzła Międzyrzecz, zjazd z autostrady w okresie od 27 maja do połowy sierpnia br. będzie możliwy jedynie w kierunku węzła Świebodzin północ, czyli Zielonej Góry. Jednak na węźle Świebodzin Północ będzie można zjechać na dk nr 3 i kontynuować podróż w dowolnym kierunku. Ułatwi to na pewno komunikację w regionie.

Węzeł Jordanowo ma szczególne znaczenie dla układu komunikacyjnego województwa lubuskiego, ponieważ łączy dwa główne szlaki drogowe: drogę ekspresową S3 (północ – południe) i autostradę A2 (wschód – zachód). Węzeł został wykonany w ramach budowy autostrady A2, jednak ze względu na trwającą budowę drogi ekspresowej S3 był nieczynny, co uniemożliwiało zjazd samochodów bezpośrednio z autostrady na szlak E65.

17 czerwca – odcinek od węzła Świebodzin Południe do węzła Sulechów (termin kontraktowy),

11 lipca – odcinek od węzła Świebodzin Północ do węzła Świebodzin Południe – wydłużony termin oddania ze względu na przedłużające się warunki zimowe,

Połowa sierpnia – odcinek od węzła Międzyrzecz Południe do węzła Jordanowo – wydłużony termin oddania ze względu na przedłużające się warunki zimowe oraz awarię na odcinku ok. 350 m.

Źródło: GDDKiA

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Andersen w Polsce

Andersen w Polsce tworzy zespół doświadczonych ekspertów oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, compliance, doradztwo w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama