| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > E-faktura - sposób na redukcję kosztów

E-faktura - sposób na redukcję kosztów

Jednym ze sposobów na optymalizację pracy i zmniejszenie kosztów jest wdrożenie e-faktury, zamiast tradycyjnej faktury drukowanej. Takie rozwiązania doceniają m.in. importerzy z branży motoryzacyjnej.

Szeroka skala działalności dealerów samochodowych sprawia, że ponoszą oni stosunkowo spore koszty związane z drukowaniem i dystrybucją faktur VAT. Korzystając z systemu online przedstawiciele branży motoryzacyjnej redukują koszty wydruku i opłaty operatora pocztowego, czy kuriera. Faktury przekazywane za pośrednictwem platformy dotyczą głównie zakupu samochodów i części. Już po pierwszych miesiącach, proces odbierania, regulowania i przechowywania faktur generuje stałe, znaczące oszczędności finansowe.

System elektroniczny gwarantuje również pełne bezpieczeństwo transakcji. Każdy dokument wystawiony przez system jest zabezpieczony znacznikiem czasu i podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Dodatkowo szybkość systemu powoduje znaczne usprawnienie obiegu dokumentów w firmach, dzięki temu, że docierają one do odbiorców natychmiast po wystawieniu.

Charakter relacji biznesowych panujących w branży motoryzacyjnej pomiędzy importerami a dealerami marek powoduje, że usługi systemu online dostosowywane są do indywidualnych potrzeb importerów, aby proces fakturowania działał szybko i sprawnie, przy zachowaniu wymogów rozporządzenia Ministerstwa Finansów w sprawie wystawiania, a także przechowywania oraz udostępniania dokumentów organom kontroli.

"Korzystanie z platformy wymiany e-faktur to nowy trend w branży motoryzacyjnej. Outsourcing procesu wystawiania i dystrybucji dokumentów za pomocą portalu mojerachunki.pl generuje realne oszczędności i ułatwienia zarówno dla wystawców, jak i odbiorców e-faktur. Cieszymy się, że grono marek aktywnie korzystających z usprawnień systemu VIA™ - Moje Rachunki online, powiększa się i do dealerów Volvo oraz Skody dołączają przedstawiciele Volkswagena, Audi, Seat oraz Porsche należących do koncernu Volkswagen Group Polska – powiedział Przemysław Płudowski, Dyrektor Sprzedaży Produktów Elektronicznych.

Skala oszczędności, jakie niesie elektroniczne fakturowanie, jest tym większa, im więcej odbiorców wyrazi zgodę na otrzymywanie e-faktur. Importer, który rozszerzył swoją współpracę
z firmą BillBird SA, uzyskał taką zgodę od wszystkich partnerów biznesowych. 

Źródło: Materiały prasowe BillBird SA

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »