| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Stabilny wzrost przychodów Trans Polonii S.A.

Stabilny wzrost przychodów Trans Polonii S.A.

Grupa Kapitałowa specjalizująca się w przewozie chemii płynnej, w zeszłym roku osiągnęła przychody netto ze sprzedaży w wysokości 49.509 tys. zł. To 5 % wzrost w stosunku do roku 2011.

Ogólny wzrost przychodów jest cały czas wspierany przez przychody z usług transportu drogowego - dominującego segmentu Grupy. Ten sposób świadczenia usług pozostaje nadal podstawowym sposobem transportu i logistyki płynnych ładunków chemicznych, a także ładunków spożywczych w cysternach oraz spożywczych przewożonych w temperaturze kontrolowanej.

Rok 2012 był dla Spółki rokiem rozwoju organicznego. Poprawa przychodów w stosunku do poprzedniego roku 2011 roku w transporcie drogowym była możliwa dzięki przeprowadzonym inwestycjom w specjalistyczne jednostki transportowe, dedykowane do przewozu ładunków chemicznych i spożywczych, czyli ciągniki siodłowe, naczepy-cysterny, naczepy-podwozia do przewozu tank kontenerów oraz naczepy chłodnie. - W 2012 roku sfinalizowaliśmy program inwestycyjny, który umożliwił nam istotne rozbudowanie floty, co wpłynęło na zwiększenie naszego potencjału rynkowego. W podsumowaniu ostatnich dwóch lat, na inwestycje wydaliśmy ponad 16 mln zł.– podkreśla Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia S.A.

W roku 2013 Trans Polonia S.A. będzie koncentrować się na innowacyjnym rozwoju oraz systematycznym rozszerzaniu wachlarza usług, skupiając się nie tylko na fundamentalnym profilu działalności jakim jest transport drogowy mas bitumicznym oraz chemii płynnej, ale również na rozwoju logistyki ciekłych produktów spożywczych, transporcie chłodniczym w kontrolowanej temperaturze oraz transporcie intermodalnym. W kolejnych latach Spółka planuje kolejne inwestycje w specjalistyczny sprzęt. W dalszym ciągu poszukiwane będą możliwości przewozowe na rynku wschodnim, gdzie widoczne jest duże zapotrzebowanie na usługi transportowe towarów niebezpiecznych ADR. Zarząd Trans Polonii S.A. systematycznie monitoruje otoczenie konkurencyjne, poszukując również innych niż rozwój organiczny, możliwości zwiększenia skali działalności. 

Źródło: Materiały prasowe Trans Polonia S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

FC NIKMARK

Agencja Marketingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »