| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Nowy terminal cross-dockingowy na Pomorzu

Nowy terminal cross-dockingowy na Pomorzu

W gminie Pruszcz Gdański powstał nowy terminal cross-dockingowy. Placówka obsługuje klientów od 18-stego lutego.

Terminal cross-dockingowy, to taki w którym towar jest dostarczany do magazynu i od razu przeładowywany oraz wysyłany do odbiorcy. Tego typu rozwiązanie logistyczne wymaga dużej synchronizacji ale pozwala na obniżenie kosztów.

Nowy obiekt jest położony bezpośrednio przy autostradzie A1, w pobliżu obwodnicy Trójmiasta, na terenie gminy Pruszcz Gdański. Dzięki takiej lokalizacji możliwa będzie konsolidacja kilku tysięcy przesyłek dziennie. Terminal ma połączenia z siecią dróg krajowych, łączących takie miasta jak Gdańsk, Gdynia, Sopot.
„Nasz nowy obiekt na Pomorzu będzie bardzo ważnym elementem w logistycznych łańcuchach dostaw obsługiwanych przez DB Schenker Logistics, zarówno w sieci krajowej, jak i międzynarodowej” – mówi Janusz Górski, Prezes Schenker Sp. z o.o. „Zdecydowaliśmy się zainwestować w tej lokalizacji z jednej strony ze względu na cele biznesowe i doskonalenie obsługi klienta, z drugiej – z powodów ekologicznych i sąsiedzkich.” – dodaje Janusz Górski.

„Nowe rozwiązanie wpłynie na wzrost bezpieczeństwa przesyłek i jeszcze wyższą jakość obsługi, a także zapewni możliwości rozwoju firmy.” – mówi Igor Nowaczyk, Dyrektor Oddziału Gdynia i gospodarz nowego obiektu.
Terminal spełnia nowoczesne standardy. Zbudowany na ponad 3 hektarowej działce, zajmuje 4,5 tysiąca m² powierzchni magazynowej oraz ok. 800 m² biurowej. Posiada także place manewrowe i parkingi dla ciężarówek oraz drogi wewnętrzne dla usprawnienia ruchu pojazdów. W nowym obiekcie wdrożono proekologiczne rozwiązania zmniejszające pobór wody, a także zapewniające wzrost wydajności energetycznej oraz odzysk ciepła. 

Źródło: Materiały prasowe DB Schenker Logistics

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Dziennik Gazeta Prawna

Największy polski dziennik prawno-gospodarczy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »