reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > DB Schenker wprowadza Roczny Wskaźnik Indeksacji Cen

DB Schenker wprowadza Roczny Wskaźnik Indeksacji Cen

Wysokość Rocznego Wskaźnika Indeksacji Cen na rok 2013, dotyczącego usług świadczonych przez Schenker Sp. z o.o. na terenie kraju, wynosi 9,75%. Nowe ceny obowiązywać będą od 1 stycznia 2013 roku.

Poziom wskaźnika został ustalony po analizie wielu czynników, mających wpływ na sytuację w branży TSL. Analitycy wzięli pod uwagę m.in. poziom inflacji i inne koszty specyficzne dla operatorów logistycznych, w tym poziom cen oferowany przez przewoźników. Wysokość wskaźnika na 2013 rok została oszacowana na poziome 9,75% i o tyle od 1 stycznia 2013 roku wzrosną ceny usług świadczonych przez operatora na terenie Polski.

„Wprowadzony przez DB Schenker Logistics Roczny Wskaźnik Indeksacji Cen ma na celu zrównoważenie rosnących kosztów, przy uwzględnieniu zewnętrznych czynników, takich jak np. inflacja czy ceny energii, ale też inwestycje w bezpieczeństwo przesyłek i informacji, rozwój systemów informatycznych oraz budowę nowych terminali i modernizację floty pojazdów. Dla DB Schenker Logistics priorytetem jest najwyższa jakość obsługi przesyłek klienta, a zwłaszcza terminowe, szybkie i bezpieczne dostawy. Nowe stawki naszych usług krajowych będą obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku” – mówi Jacek Łubniewski, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów w Schenker Sp. z o.o.

„Każdego roku wysokość wskaźnika będzie komunikowana z odpowiednim wyprzedzeniem, co zwiększy przewidywalność kosztów oraz pozwoli naszym klientom na odpowiednie planowanie budżetów na kolejny rok” – dodaje Jacek Łubniewski.

W Polsce mechanizm indeksacji cen jest uwzględniany m.in. przez firmy z branży ubezpieczeniowej oraz banki.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Karolina Sztobryn

Rzecznik patentowy, doktor nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama