| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > PEKAES sprzedał spółkę zależną ON ROAD Truck Services S.A.

PEKAES sprzedał spółkę zależną ON ROAD Truck Services S.A.

Zgodnie z zapowiedziami, PEKAES SA, największa polska firma w branży TSL, sprzedała ON ROAD Truck Services S.A., spółkę zależną zajmującą się działalnością dealersko-serwisową. Jest to jeden z ostatnich elementów realizacji strategii spółki na lata 2010-2012, która zakłada koncentrację na podstawowej działalności.

Transakcja sprzedaży spółki ma łączony charakter: wykupu managerskiego oraz finansowania pozyskanego od zewnętrznego inwestora. W transakcji PEKAES sprzeda 100% akcji spółki oraz dodatkowo nieruchomość w Poznaniu. Sprzedaż spółki zależnej, której działalność nie jest ściśle powiązana z podstawową działalnością PEKAES, czyli transportem i logistyką (TSL), jest ważnym elementem trzyletniej strategii biznesowej przyjętej w 2010 roku. 

To kolejny w ostatnim czasie krok, który zbliża PEKAES do zakończenia procesu reorganizacji struktury, a w konsekwencji zwiększenia efektywności działania jakości oferowanych usług. Spółka kończy również proces zastąpienia taboru własnego taborem obcym, którego finał nastąpi w styczniu 2013 roku, co pozwoli znacząco obniżyć koszty funkcjonowania oraz uelastycznić tę część biznesu. Tym samym PEKAES dołączył do najlepszych standardów transportu w Europie, oferując jeszcze lepsze dopasowanie oferty dla Klientów.

„Wypełniamy nasze zobowiązania wobec rynku i Klientów: skupiamy się na naszym podstawowym biznesie, zmniejszamy koszty funkcjonowania i zwiększamy jakość oferowanych usług. Wprowadzone zmiany pozwalają na szybsze i bardziej elastyczne reagowanie na potrzeby rynku. Efekty realizacji strategii widać nie tylko w polepszających się wynikach spółki, ale także w rosnącym zaufaniu naszych dotychczasowych Klientów” - mówi Maciej Bachman, p.o. Prezes Zarządu PEKAES.

W październiku PEKAES świętował 10-lecie współpracy z niemiecką firmą logistyczno-transportową Emons, wyłącznym partnerem drobnicowym PEKAES na terenie Niemiec. W ubiegłym miesiącu spółka przedłużyła także na kolejne 6 lat umowę z FagorMastercook, dla której PEKAES wykonuje kompleksowe operacje logistyczne związane z prowadzeniem i obsługą magazynów części zamiennych.


Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »