| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > DB Schenker: Jak korzystać z transportu intermodalnego

DB Schenker: Jak korzystać z transportu intermodalnego

Jakie są zalety transportu intermodalnego? Dlaczego firmy decydują się na te rozwiązania? Jak kształtuje się rynek logistyki kolejowej i przewozów intermodalnych w Polsce oraz w innych krajach europejskich?

Intermodal. Nowy wymiar logistyki

25 września w Czeladzi na Śląsku odbyła się organizowana przez DB Schenker Logistics konferencja dla klientów firmy dedykowana tematowi rozwiązań intermodalnych. Spotkanie pt. Intermodal. Nowy wymiar logistyki zainaugurowało wystąpienie Janusza Górskiego, Prezesa Schenker Sp. z o.o., który w swojej prelekcji podkreślił strategiczne podejście firmy do ekologii, a co za tym idzie – nacisk na rozwiązania logistyczne wspierające klientów w ochronie środowiska. Przykłady zastosowania takich rozwiązań w DB Schenker Logistics zostały przedstawione wspólnie z klientami z branży spożywczej i górniczej.

Niestandardowe połączenie logistyczne zaprezentował także Piotr Kozłowski, Dyrektor Frachtu Lotniczego i Oceanicznego w Schenker Sp. z o.o. Przedstawił rozwiązanie DB SCHENKERskybridge czyli połączenie transportu oceanicznego i lotniczego. Ta forma transportu redukuje koszty przewozu w porównaniu do tradycyjnego frachtu lotniczego i skraca czas dostawy w porównaniu do tradycyjnego frachtu oceanicznego. To także inwestycja w ochronę środowiska.

Wartość dodaną dla gości DB Schenker Logistics stanowił specjalny pokaz rozwiązań intermodalnych w praktyce, podczas którego goście mogli zobaczyć, jak przeładowywane są naczepy samochodowe i kontenery z towarami klientów z jednych środków transportu na drugie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Tomasz Szymański

Doradca podatkowy z Departamentu Kontroli Podatkowych Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »