| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > PKP Cargo: Pociąg z Chin do Niemiec w 16 dni

PKP Cargo: Pociąg z Chin do Niemiec w 16 dni

Niespełna 16 dni potrzebował pociąg z kontenerami na dotarcie z Chin do Niemiec, po przebyciu trasy o długości blisko 11 tys. km. Na terenie Polski i Niemiec pociąg prowadzony był na licencji PKP Cargo.

Był to pierwszy, pilotażowy przewóz kontenerów nadanych w Chinach, a kierowanych dla klientów z Europy Zachodniej, zrealizowany przy udziale PKP CARGO. Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w ramach współpracy PKP CARGO z firmą ERS Railways (która dostarczyła lokomotywę i wagony), na zlecenie dużego europejskiego operatora logistycznego.

Nowy produkt ma stanowić konkurencję dla transportu morskiego, przy wykorzystaniu którego obecnie realizowane są transporty towarów (w tym kontenerów) z Chin.
Pociąg z 41 kontenerami wyruszył z Chin w dniu 10 września br. W dniu 24 września w godzinach popołudniowych przesyłka dotarła do Małaszewicz, gdzie kontenery zostały przeładowane na wagony normalnotorowe na terenie Centrum Logistycznego Małaszewicze (Spółka wchodząca w skład Grupy PKP CARGO LOGISTICS).

Następnego dnia około godziny 3:00 pociąg wyruszył z Małaszewicz, by po zaledwie 25 godzinach dotrzeć do stacji docelowej Rheinhausen (koło Duisburga) na terenie Niemiec. W sumie pociąg przebył trasę o długości ok. 10 700 km w niecałe 16 dni.

Przewóz na terenie Polski i Niemiec został zrealizowany przez PKP CARGO jako przewoźnika, z wykorzystaniem taboru firmy ERS Railways (m.in. lokomotywy E189 firmy Siemens – identycznej jak lokomotywy, którymi dysponuje PKP Cargo).

Przewóz odbył się zgodnie z założeniami. Wielu klientów wyraziło zainteresowanie nowo oferowanym produktem, deklarując ze swojej strony towar do nadania.
Produkt stanowi konkurencję dla transportu morskiego – szczególnie pod względem czasu przewozu towarów oraz warunków klimatycznych, z którymi należy się liczyć podczas transportu morskiego. 

W związku z dużym zainteresowaniem ze strony klientów, kolejne przewozy tego typu będą realizowane już w październiku br.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Michał Sroczyński

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »