| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Jak przewieźć więcej ładunków standardową naczepą?

Jak przewieźć więcej ładunków standardową naczepą?

Firma FINE Logistics wraz ze swym niemieckim partnerem, siecią ELVIS, po raz pierwszy w Polsce pokazała nowoczesną naczepę o nazwie VARIO LINER wyprodukowaną przez Krone.

W lutym 2011 roku niemiecka sieć ELVIS chcąc zoptymalizować powierzchnię przewozową, zwróciła się do Bernarda Krone, uznanego producenta naczep. Do realizacji tego indywidualnego projektu ustanowiono odpowiednią grupę projektową. Tak powstała naczepa o nazwie Vario Liner.

Nowo zaprojektowana konstrukcja umożliwia przewóz 60 palet, wykorzystując system podwójnej podłogi regulowany w trzech odrębnych segmentach (standardowa naczepa transportowa ma 33 miejsca paletowe). Indywidualne ustawienie platform pozwala na optymalizację przestrzeni ładunkowej w zależności od potrzeb przewożonego towaru. Dodatkowo nacisk na górną podłogę może wynosić do 700 kg/paletę (w przypadku standardowych naczep typu double-deck maks. nacisk wynosi 150 kg/paletę na górnym pokładzie), co nie ogranicza rodzajów towarów przewożonych na górnych platformach.

Zoptymalizowana pod względem masy naczepa Vario Liner waży 7 750 kg, czyli tylko o ok. 700 kg więcej niż standardowa naczepa typu firanka. Udało się to osiągnąć dzięki wykorzystaniu aluminiowego podwozia zapożyczonego od słynnej naczepy Krone Mega Liner.

Oficjalna premiera i publiczny pokaz naczepy odbędzie się w dniach 10-11 października 2012 na spotkaniu branży logistycznej we Frankfurcie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »