reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia, operator specjalizujący się w przewozie chemii płynnej, w pierwszym półroczu 2012 wygenerowała 25,02 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Jest to 50 % wzrost w stosunku do I półrocza 2011 r. Nieco gorzej z zyskiem. Spadł o blisko 12 proc.

Kolejne półrocze z rzędu Spółka prezentuje silną dynamikę przychodów. Jest to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju biznesu, w tym aktywnej działalności w obszarze logistyki płynnych chemikaliów oraz zrealizowanego programu inwestycyjnego. 

Pierwsze półrocze br. roku Trans Polonia może uznać za udane. Spółka zanotowała lepszy, w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego, wynik EBITDA (zysk z działalności operacyjnej + amortyzacja). W pierwszym półroczu br. wyniósł on 2,44 mln zł w stosunku do 2,19 mln zł z analogicznego okresu ub.r. W okresie od 1 stycznia 2012 r. do 30 czerwca 2012 r. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,69 mln zł.

Nowy tabor dla spółki

– „Zakończyliśmy program inwestycyjny obliczony na zakup nowego specjalistycznego taboru. Zgodnie z założeniami nowe jednostki pozwoliły zarówno na pozyskanie nowych kontrahentów, jak również na zwiększenie możliwości przewozowych dla obecnych klientów Spółki.

Skuteczne wdrożenie nowych jednostek do ruchu oczywiście wiązało się z podniesieniem w początkowym okresie kosztów, które odbiły się na krótkotrwałym spadku rentowności w tym segmencie. Jednak już w ostatnich miesiącach pierwszego półrocza br. zaobserwowaliśmy oczekiwany wzrost efektywności wykorzystania taboru własnego, nawet ponad poziomy notowane przed realizacją programu inwestycyjnego” – podsumował Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia SA.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Joanna Owczarek

ekspert w Biurze Rzecznika Ubezpieczonych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama