| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia SA: Większe przychody, mniejsze zyski w I półroczu 2012 r.

Trans Polonia, operator specjalizujący się w przewozie chemii płynnej, w pierwszym półroczu 2012 wygenerowała 25,02 mln zł przychodów netto ze sprzedaży. Jest to 50 % wzrost w stosunku do I półrocza 2011 r. Nieco gorzej z zyskiem. Spadł o blisko 12 proc.

Kolejne półrocze z rzędu Spółka prezentuje silną dynamikę przychodów. Jest to efekt konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju biznesu, w tym aktywnej działalności w obszarze logistyki płynnych chemikaliów oraz zrealizowanego programu inwestycyjnego. 

Pierwsze półrocze br. roku Trans Polonia może uznać za udane. Spółka zanotowała lepszy, w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego, wynik EBITDA (zysk z działalności operacyjnej + amortyzacja). W pierwszym półroczu br. wyniósł on 2,44 mln zł w stosunku do 2,19 mln zł z analogicznego okresu ub.r. W okresie od 1 stycznia 2012 r. do 30 czerwca 2012 r. Spółka wypracowała zysk netto w wysokości 1,69 mln zł.

Nowy tabor dla spółki

– „Zakończyliśmy program inwestycyjny obliczony na zakup nowego specjalistycznego taboru. Zgodnie z założeniami nowe jednostki pozwoliły zarówno na pozyskanie nowych kontrahentów, jak również na zwiększenie możliwości przewozowych dla obecnych klientów Spółki.

Skuteczne wdrożenie nowych jednostek do ruchu oczywiście wiązało się z podniesieniem w początkowym okresie kosztów, które odbiły się na krótkotrwałym spadku rentowności w tym segmencie. Jednak już w ostatnich miesiącach pierwszego półrocza br. zaobserwowaliśmy oczekiwany wzrost efektywności wykorzystania taboru własnego, nawet ponad poziomy notowane przed realizacją programu inwestycyjnego” – podsumował Dariusz Cegielski, Prezes Zarządu Trans Polonia SA.

Czytaj także

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

RSM Poland – Audit, Tax, Consulting

Dzięki nam z odwagą spojrzysz w biznesową przyszłość

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK