reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Balticon SA: Ponad 50 proc. większe przychody po czterech miesiącach 2012 r.

Balticon SA: Ponad 50 proc. większe przychody po czterech miesiącach 2012 r.

Balticon SA, operator w obsłudze techniczno-logistycznej ruchu kontenerowego, osiągnął narastająco po czterech miesiącach 2012 roku przychody w wysokości 19,2 mln zł, czyli o 52% więcej w porównaniu z tym samym okresem roku poprzedniego.

Zysk z działalności operacyjnej za okres styczeń–kwiecień 2012 wyniósł 640 tys. zł, co oznacza niemal trzykrotny wzrost rok do roku. Spółka konsekwentnie realizuje cele emisji zadeklarowane inwestorom podczas oferty prywatnej akcji oraz debiutu na NewConnect.

Kontenery chłodnicze

"W maju podpisaliśmy niezwykle ważną umowę z Zarządem Portu Morskiego Gdańsk na dzierżawę placu pod depot oraz warsztat kontenerów chłodniczych. Do końca czerwca planujemy zakończyć pierwsze prace na nowym terenie – utwardzenie 500 m2 placu i budowę stacji transformatorowej. Ich docelowy koszt wyniesie ok. 1,03 mln zł. Konsekwentnie wywiązujemy się z obietnic, jakie przekazaliśmy inwestorom przed debiutem na rynku alternatywnym” – mówi Tomasz Szmid, prezes zarządu Balticon SA.

W maju 2012 roku Balticon SA zawarł 30-letnią umowę dzierżawy nieruchomości na terenie Morskiego Portu w Gdańsku. Na placu o powierzchni 5 ha spółka zamierza rozbudować swój gdański depot oraz stworzyć pierwszy w Polsce warsztat remontowy kontenerów chłodniczych, który będzie mógł przejąć istotny wolumen napraw z ośrodków w Bremerhaven, Hamburgu i Goeteborgu. Balticon szacuje, że po uruchomieniu wszystkich planowanych usług samego serwisu przychody spółki wzrosną o około 21 mln zł rocznie w terminie nie dłuższym niż 3 lata.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama