reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Jakie są zalety frachtu lotniczego

Jakie są zalety frachtu lotniczego

Transport lotniczy towarów to jeden z kluczowych elementów mających wpływ na rozwój dzisiejszej wymiany handlowej. Jego główna zaleta, szybkość, umożliwia producentom sprawne przemieszczanie nieograniczonej ilości części czy wyrobów gotowych z punktu A do punktu B w krótkim czasie.

Dlatego też fracht lotniczy pozwala na łatwą kontrolę wszystkich procesów logistycznych w firmie, dzięki którym można zapobiec opóźnieniom na taśmach produkcyjnych lub w dostawach do finalnych odbiorców. Niezawodność frachtu lotniczego sprawdza się zwłaszcza w przypadku towarów wymagających szybkiej i terminowej dostawy, do których należą między innymi towary sezonowe, części zamienne, czy farmaceutyki, które muszą być przewożone w jak najszybszym czasie i wymagają temperatury kontrolowanej.

Kiedy transport lotniczy a kiedy drogowy

Analizując rynek transportów po Europie można dojść do wniosku, że ze względu na rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz stosunkowo nieduże odległości, fracht drogowy umożliwia swobodne dotarcie do niemal 80 proc. miejsc na naszym kontynencie. Transport kołowy umożliwia efektywną dostawę towarów gabarytowych, przy wykorzystaniu przewozów całopojazdowych oraz mniejszego wolumentu, tzw. drobnicy drogowej, transportowanej na niedużych odległościach (np. z Polski do krajów ościennych).

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama
reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Kłosowski

Prawnik, doradca podatkowy w Instytucie Studiów Podatkowych Modzelewski i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama