reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > GUS: Wzrost sprzedaży usług w transporcie o 8,3 proc.

GUS: Wzrost sprzedaży usług w transporcie o 8,3 proc.

Sprzedaż usług w transporcie była w pierwszym kwartale 2012 roku wyższa o 8,3 proc. niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - informuje GUS.

"Spośród grup o znaczącym udziale w transporcie ogółem największy wzrost odnotowano w transporcie samochodowym - o 15,7 proc. (przed rokiem obserwowano wzrost o 23,7 proc.) oraz w transporcie rurociągowym - o 3,8 proc. (przed rokiem notowano spadek o 6,6 proc.)" - napisano w komunikacie GUS. 

Zmalały przewozy ładunków

Ponadto podano, że przewozy ładunków ogółem w pierwszym kwartale 2012 r. wyniosły 109,0 mln ton, czyli były o 0,5 proc. mniejsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ciągu trzech miesięcy tego roku transportem kolejowym przewieziono 54,5 mln ton ładunków, tj. o 8,0 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub. roku. W marcu przewieziono 19,7 mln ton ładunków (spadek o 8,4 proc.).

Urząd poinformował, że transportem samochodowym zarobkowym w pierwszym kwartale 2012 r. przewieziono 39,2 mln ton ładunków, tj. o 13,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku, natomiast w marcu tego roku - 14,0 mln ton (wzrost w skali roku o 11,9 proc.).

Przewozy ładunków transportem morskim w pierwszym kwartale br. wyniosły 1,8 mln ton (o 12,9 proc. więcej niż w okresie styczeń-marzec ub. roku). W marcu 2012 r. transportem morskim przewieziono ponad 0,6 mln ton ładunków (wzrost w skali roku o 4,3 proc.). W portach morskich w pierwszym kwartale tego roku przeładowano 12,6 mln ton ładunków, czyli o 16,6 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2011 r.

(PAP)

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama