| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > GUS: Wzrost sprzedaży usług w transporcie o 8,3 proc.

GUS: Wzrost sprzedaży usług w transporcie o 8,3 proc.

Sprzedaż usług w transporcie była w pierwszym kwartale 2012 roku wyższa o 8,3 proc. niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - informuje GUS.

"Spośród grup o znaczącym udziale w transporcie ogółem największy wzrost odnotowano w transporcie samochodowym - o 15,7 proc. (przed rokiem obserwowano wzrost o 23,7 proc.) oraz w transporcie rurociągowym - o 3,8 proc. (przed rokiem notowano spadek o 6,6 proc.)" - napisano w komunikacie GUS. 

Zmalały przewozy ładunków

Ponadto podano, że przewozy ładunków ogółem w pierwszym kwartale 2012 r. wyniosły 109,0 mln ton, czyli były o 0,5 proc. mniejsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ciągu trzech miesięcy tego roku transportem kolejowym przewieziono 54,5 mln ton ładunków, tj. o 8,0 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub. roku. W marcu przewieziono 19,7 mln ton ładunków (spadek o 8,4 proc.).

Urząd poinformował, że transportem samochodowym zarobkowym w pierwszym kwartale 2012 r. przewieziono 39,2 mln ton ładunków, tj. o 13,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku, natomiast w marcu tego roku - 14,0 mln ton (wzrost w skali roku o 11,9 proc.).

Przewozy ładunków transportem morskim w pierwszym kwartale br. wyniosły 1,8 mln ton (o 12,9 proc. więcej niż w okresie styczeń-marzec ub. roku). W marcu 2012 r. transportem morskim przewieziono ponad 0,6 mln ton ładunków (wzrost w skali roku o 4,3 proc.). W portach morskich w pierwszym kwartale tego roku przeładowano 12,6 mln ton ładunków, czyli o 16,6 proc. mniej niż w analogicznym okresie 2011 r.

(PAP)

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Nowodworski Estates

Biuro Nieruchomości

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »