| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > TimoCom Identify - ma być jeszcze bezpieczniej

TimoCom Identify - ma być jeszcze bezpieczniej

Giełda ładunków TimoCom wprowadziła nową usługę, dzięki której wzrośnie bezpieczeństwo zawieranych transakcji.

To, że bezpieczeństwo jest podstawą dobrych interesów, oferent dwóch europejskich platform zleceń wie nie od dziś. TimoCom  inwestuje w równym stopniu w technikę, personel i rozwój.

Obecnie wielostopniowy system bezpieczeństwa został wzbogacony o kolejny filar: TimoCom Identify. Poprzez nowy serwis usługodawca IT apeluje o obowiązek staranności kupieckiej użytkowników.

TimoCom - można zlecić sprawdzenie kontrahenta

„Codziennie podejmujemy starania, aby wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Przy około 300 000 ofertach każdego dnia jest to prawdziwe wyzwanie. Każde zlecenie ma swoją specyfikę, dlatego klient musi także samodzielnie za każdym razem sprawdzać swojego partnera biznesowego. Jeśli pomimo to nadal pozostają wątpliwości dotyczące jego tożsamości, nasi użytkownicy mogą zlecić sprawdzenie tożsamości partnera”, wyjaśnia Marcel Frings - Chief Representative firmy TimoCom.

Giełda transportowa - na co zwrócić uwagę

Aby skorzystać z tego nowego serwisu, należy najpierw samemu sprawdzić swojego potencjalnego partnera biznesowego. W gorączkowym pośpiechu dnia codziennego obowiązek staranności kupieckiej jest często zaniedbywany.

Obawa o stratę czasu jest jednak fałszywym nastawieniem. Tylko poprzez aktywne przeciwdziałanie można bowiem zapobiegać ryzyku. Administrator giełdy ofert transportowych na stronie www.timocom.pl, w zakładce „Bezpieczeństwo”, wyjaśnia na co powinien zwrócić uwagę użytkownik.

Istotne jest porównanie danych zleceniobiorcy z potwierdzonymi profilami przedsiębiorstw widocznymi w indeksie firm transportowych giełdy, jak również sprawdzenie dokumentów, których zazwyczaj żąda się od partnerów biznesowych przy przydzielaniu im zlecenia.

Dopiero jeśli po tej kontroli nadal istnieją uzasadnione wątpliwości dotyczące danych kontrahenta, należy skorzystać z TimoCom Identify. Odpowiedni formularz i dokładne wymagania można znaleźć na stronie www.timocom.pl, w zakładce „Bezpieczeństwo”, w podpunkcie TimoCom Identify.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Grzegorz Frątczak

Doświadczony coach i trener biznesu, menedżer z dyplomem MBA. Ekspert w CEO Solutions. Akredytowany trener w Ernst &Young Academy of Business.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »