| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Rohlig Suus Logistics: Wzrost sprzedaży o 20 proc.

Rohlig Suus Logistics: Wzrost sprzedaży o 20 proc.

ROHLIG SUUS Logistics ogłosił wyniki sprzedaży za 2011 r. Przychody spółki wyniosły 492 mln zł, czyli o blisko 100 mln więcej niż w roku 2010. 

W zakresie rozwiązań IT w 2011 roku firma wdrożyła najwyższej klasy system do zarządzania operacjami magazynowymi (WMS) firmy Red Praire oraz AX Microsoft Dynamics do zarządzania finansami. Na ukończeniu znajdują się prace nad wdrożeniem nowoczesnego systemu TMS (Transport Management System), nowego Webbookingu i Weborderingu oraz kilku innych aplikacji zarządczych.

Transport drobnicowy

W ramach reorganizacji struktur air&sea powstały dwa równoległe serwisy drobnicowe LCL do Wrocławia i Gdyni. Optymalizując system dystrybucji drobnicowej, firma otwiera nowy terminal cross-dockingowy w Czeladzi oraz realizuje budowę podobnego obiektu w Poznaniu. W tym roku kilka z oddziałów zmieni lokalizacje, zwłaszcza w związku z planami zagospodarowania większych obiektów magazynowych, lepiej dostosowanych do przeładunków towaru.

Istotną inwestycją było także otwarcie oddziału firmy w Lublinie oraz zbudowanie kompetencji w nowym produkcie SUUS Fresh – przewozy całopojazdowe w warunkach temperatury kontrolowanej od -22 stopni C do + 20 stopni C, zarówno w wymiarze krajowym jak i międzynarodowym.
Operator inwestuje w pracowników o specjalistycznych kompetencjach. W 2011 roku zatrudnienie w ROHLIG SUUS Logistics przyrosło o blisko 10% i obecnie firma zatrudnia prawie 900 osób.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »