| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Logistyka > Transport > Możliwości transportu publicznego - SilesiaKOMUNIKACJA 2012 za nami

Możliwości transportu publicznego - SilesiaKOMUNIKACJA 2012 za nami

Ponad dwadzieścia autobusów można było zobaczyć na tegorocznej edycji Targów SIlesiaKOMUNIKACJA w Expo Silesia. 

Czwarta edycja targów transportu publicznego w sosnowcu odbywała się w tym roku 20 – 21 marca, pod znakiem konferencji, debat i spotkań branżowych a przede wszystkim nie zabrakło ciekawych prezentacji autobusów. Wystawę odwiedziło niemal 1300 branżowych specjalistów, menadżerów, kierowców i inżynierów z firm transportowych, samorządów a także przedsiębiorstw komunikacji miejskiej. Na targach, dzięki uprzejmości PKM Gliwice zwiedzający mogli obejrzeć testowany model Volvo – wersję 7700 Hybrid. Ponadto firma VDL Bus Center promowała m.in. autobus VDL Citea, który otrzymał prestiżowe miano „Autobus Roku 2011" oraz autobus turystyczny VDL Futura 2, któremu przyznano tytuł „Coach of the Year 2012".

Transport publiczny

Wystawie towarzyszył Kongres Transportu Zbiorowego organizowany przez KZK GOP pt. „Transport Zbiorowy w miejskich i regionalnych strategiach rozwoju - doświadczenia i zamiary". Na kongresie poruszono m.in. tematy związane z rozwojem transportu publicznego z wykorzystaniem środków unijnych a także dyskutowano w bloku tematycznym „Politycy i Media w rozwoju transportu zbiorowego”. Ponadto odbyła się Konferencja Tramwajów Śląskich, mająca na celu przedstawienie planów inwestycyjnych a także stworzenie debaty i umożliwienie rozmów dających sposobność do nawiązania współpracy. W czasie targów miało miejsce również podpisanie porozumienia dot. Forum Przewoźników Południa Polski.

– Cieszymy się, że podczas SilesiaKOMUNIKACJA odbywają się tak ważne spotkania dla branży. Chcemy, aby to wydarzenie było stałym miejscem takich przedsięwzięć, w które mogą angażować się nasi partnerzy. Naszym założeniem jest abyśmy wspólnie mogli coś pozytywnego dla rozwoju transportu publicznego nie tylko w regionie ale i w całym kraju, zrobić – podkreśla Tomasz Wącirz, menadżer targów.

Jak co roku kontynuowano także konkurs na produkt przyjazny dla osób z niepełnosprawnością. Jury konkursu nagrodę w kategorii „Pojazdy” przyznało firmie Autosan, a w kategorii: „Informacja, Infrastruktura Przystankowa” nagrodziło firmę GMV INNOVATING SOLUTIONS Sp. z o.o.. Przyznano również medale targów SilesiaKOMUNIKACJA. Wspomniana firma GMV została nagrodzona za „System zarządzania flotą i informacji pasażerskiej” a przedsiębiorstwu KOLEN R. Jaworski i Wspólnicy Sp. J. przekazano medal za „Tester Wyłączników Szybkich typu TWS – 6000”. Przez cały czas trwania Targów odbywał się konkurs o tytuł „Mistrz Kierownicy” zorganizowany przez CEZ CARGO.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

Prawne ciekawostki

Eksperci portalu infor.pl

Simpkins & Co Solicitors

Jedna z najlepszych firm prawniczych w południowej Anglii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »